Autor: Maciej Walski

Szczotkując codziennie zęby jesteśmy przekonani, że próchnica nam nie grozi. Niestety tak nie jest. Samą szczoteczką trudno jest doczyścić przestrzenie między zębowe, a tam nawet po dokładnym szczotkowaniu, pozostaje płytka nazębna, która w połączeniu z bakteriami obniża pH w ustach i prowadzi do demineralizacji szkliwa, ubytków, oraz sprzyja powstawaniu kamienia nazębnego i zapaleniu dziąseł.

Dlatego codzienna higiena jamy ustnej musi być uzupełniona nitkowaniem zębów! Jest to sposób na zminimalizowanie ubytków próchnicowych i zapalenia dziąseł oraz spowolnienie tempa odkładania się kamienia nazębnego.

Ważnym elementem profilaktyki są kontrole stomatologiczne, jak również zabiegi higienizacji, które wykonywane są w gabinecie stomatologicznym przez dyplomowaną higienistkę. W skład zabiegu higienizacji wchodzi:
• usunięcie kamienia;
• piaskowanie osadów;
• polerowanie;
• fluoryzacja.

Nasi stomatolodzy zalecają wykonywanie higienizacji co 6 m-cy. U osób podczas leczenia ortodontycznego, implantologiczno-protetycznego lub z problemem periodontologicznym, co 3 m-ce.

średnia ocena
4.7 / 5