Profilaktyka Kraków

Klinika stomatologiczna KrakówPewnie wszyscy się zgodzą, że lepiej zapobiegać, niż leczyć. W Dentium również wyznajemy tę zasadę, dlatego z taką pieczołowitością podchodzimy do profilaktyki jamy ustnej. W ten sposób możemy pomóc naszym Pacjentom długo cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem. Cel ten można osiągnąć poprzez wykonywanie prostych czynności w domu, takich jak szczotkowanie, nitkowanie czy płukanie jamy ustnej. To jednak nie wystarcza! Konieczne jest również regularne udawanie się na profesjonalną gabinetową higienizację, dzięki której można usunąć wszelkie szkodliwy osady i wyraźnie wzmocnić uzębienie.

Poznaj ekspertów zajmujących się profilaktyką:

Beata Tupta

HIGIENISTKA STOMATOLOGICZNA

Dlaczego należy usunąć kamień nazębny?

Czy wiesz, że gabinet stomatologiczny należy odwiedzać regularnie, najlepiej raz na pół roku? To właśnie wtedy lekarz będzie mógł ocenić stan zdrowia Twojej jamy ustnej i w razie konieczności zalecić przeprowadzenie gabinetowych zabiegów profilaktycznych. Pozwalają one usunąć kamień nazębny, który jest idealnym środowiskiem dla wielu bakterii będących źródłem poważnych chorób, takich jak próchnica czy paradontoza. Jak się okazuje, są to najczęstsze przyczyny utraty zębów. Ponadto kamień nazębny może znacznie pogorszyć wygląd uzębienie. Dlatego tak ważne jest, aby nigdy nie lekceważyć tego problemu.

Jak jednak powstaje kamień nazębny? Po każdym posiłku na zębach pojawia się płytka bakteryjna. Jej usunięcie jest niezwykle proste – wystarczy wykonać domowe czynności higienizacyjne, takie jak szczotkowanie, nitkowanie czy płukanie ust specjalnym płynem. Problem zaczyna się pojawiać w momencie, kiedy zęby nie zostaną wyczyszczone krótko po posiłku. W takie sytuacji płytka bakteryjna zaczyna się mineralizować, w konsekwencji czego powstaje kamień nazębny. Jego usunięcie nie jest możliwe w domowych warunkach. Konieczne jest wtedy udanie się do gabinetu stomatologicznego, który został wyposażony w specjalistyczne urządzenie, takie jak skaler. W Dentium korzystamy wyłącznie z pełni bezpiecznych rozwiązań pozwalających uzyskać optymalny efekt. Dzięki regularnym wizytom w naszej klinice będziesz mógł przez długie lata cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem!

Profesjonalne czyszczenie zębów Kraków

Profesjonalna higienizacja zębów krok po kroku

1. W naszej klinice zawsze zalecamy, aby pierwsza wizyta miała charakter konsultacji. W jej trakcie nasz ekspert zapozna się ze stanem zdrowia Twojej jamy ustnej i w razie konieczności zaleci odpowiednie leczenie. Na konsultacji będziesz miał również możliwość opowiedzieć o swoich wszystkich problemach z uzębieniem, a także podzielić się wątpliwościami.

2. Jeżeli to Twoja pierwsza wizyta higienizacja w naszej klinice, zachęcamy do skorzystania z instruktażu. Przeprowadza je wykwalifikowana i doświadczona higienistka stomatologiczna. Dowiesz się wtedy, jaka jest prawidłowa technika szczotkowania, korzystania z nici, a także zapoznasz się z produktami, które warto codziennie stosować.

3. Pierwszym zabiegiem wykonywanym w trakcie gabinetowej higienizacji jamy ustnej jest skaling. To w pełni bezpieczny proces, za przeprowadzenie którego odpowiada doświadczona higienistka stomatologiczna. W trakcie tego zabiegu wykorzystuje się skaler, czyli specjalistyczne urządzenie, które emituje ultradźwięki. To właśnie one powodują pękanie kamienia nazębnego, przez co możliwe jest jego usunięcie. Cały zabieg trwa około 30 minut.

4. Kolejnym etapem jest wykonanie piaskowania, czyli zabiegu polegającego na poddaniu uzębienia działaniu mieszaniny wody, proszku i powietrza wyrzucanych pod ciśnieniem. W ten sposób możliwe jest usunięcie szkodliwych osadów z wszelkich przestrzeni międzyzębowych. Warto również dodać, że w trakcie piaskowania do zębów dostarczane są różnego rodzaju niezbędne minerały, dzięki czemu uzębienie zostaje wzmocnione.

5. Następnie wykonuje się polerowanie. Jest to trwający około 20 minut w pełni bezpieczny zabieg, podczas którego wykorzystuje się specjalne szczoteczki. Pozwala to ochronić zęby przed pojawieniem się niepokojących zmian chorobowych.

6. Na koniec przeprowadzamy fluoryzację, czyli zabieg polegający na dostarczeniu do uzębienia dodatkowej ilości fluoru. W tym celu wykorzystuje się specjalny preparat, którym następnie pokrywamy zęby. Wszystkie te zabiegi pozwalają skutecznie wzmocnić uzębienie i uchronić je przed pojawieniem wielu poważnych dolegliwości, takich jak próchnica czy paradontoza.

Profilaktyka w domu to podstawa!

Pragniesz przez długie lata cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem? W takim razie koniecznie zwróć należytą uwagę na prawidłową higienę jamy ustnej. Podstawową czynnością jest oczywiście szczotkowanie, które na pierwszy rzut oka wydaje się być niezwykle proste. Niestety, okazuje się, że wielu Pacjentów nieprawidłowo myje swoje zęby. W celu ich właściwego oczyszczenia konieczne jest wykonywanie ruchów wymiatających. Jeżeli nie jesteś pewien, jak należy wykonywać tę czynność, koniecznie zapytaj o to naszą higienistkę stomatologiczną. Przeprowadzi dla Ciebie instruktaż, dzięki czemu profilaktyka przeprowadzana w domu nie będzie kryła przed Tobą tajemnic. Warto dodać, że zęby należy szczotkować co najmniej 2 razy dziennie, a najlepiej po każdy posiłku przez około 3 minuty.

W celu prawidłowego zadbania o swoje zęby konieczne jest uzupełnienie szczotkowania o nitkowanie. Jest to niezwykle prosta czynność. Na początku należy przygotować około 50 centymetrowy fragment nici dentystycznej, który nawija się na środkowe palce. Pozostawiony 5-centymetrowy odcinek umieszcza się między zębami i wykonuje się delikatne ruchy w górę i w dół. Ostrożność przy wykonywaniu tej czynności jest wskazana, aby nie doprowadzić do uszkodzenia dziąsła. Warto pamiętać, że to właśnie za sprawą nitkowania możliwe jest oczyszczenie przestrzeni międzyzębowych.

Świetnym uzupełnieniem okazać się może także zastosowanie płynów do płukania jamy ustnej. Z jednej strony pomagają dokładnie usunąć zanieczyszczenia ze wszystkich przestrzeni, z drugiej – pozwalają przywrócić odpowiednie pH w jamie ustnej, co zapobiega erozji szkliwa. Przy wyborze płynu do płukania należy zwrócić szczególną uwagę na jego skład – nie powinien zawierać w sobie alkoholu, ponieważ jest on często przyczyną uszkodzeń mechanicznych w jamie ustnej. Czynność ta jest bardzo prosta. Wystarczy płukać jamę ustną przez około 30 sekund w taki sposób, aby płyn nie pozostawał w bezruchu. Codzienna dobrze wykona higienizacja w domu znacząco przyczynia się do poprawy zdrowia zębów i chroni przed pojawieniem się niepokojących zmian chorobowych.


Dentium-Clinic-odbudowa-zebow

Umów się na konsultację

  Po wysłaniu formularza nasza recepcjonistka niezwłocznie skontaktuje się z Tobą w celu ustalenia terminu wizyty.

  Poznaj odpowiedzi na najczęstsze pytania o profilaktykę zębów

  • 1.  Jak często należy udawać się na zabiegi profilaktyczne?

   Na zabiegi higienizacyjne należy udawać się co najmniej raz na pół roku. O częstszych wizytach powinny pamiętać osoby palące papierosy, ponieważ są szczególnie narażone na odkładanie się kamienia nazębnego.

  • 2.  Dlaczego należy korzystać z zabiegów profilaktycznych?

   Gabinetowa higienizacja pozwala usunąć szkodliwe osady i kamień nazębny, będący główną przyczyną chorób przyzębia. Ponadto pozwalają wzmocnić uzębienie, przez co maleje ryzyko wystąpienia nieprzyjemnych dolegliwości w jamie ustnej.

  • 3.  Jak należy dbać o higienę jamy ustnej w domu?

   Podstawową czynnością higienizacyjną jest oczywiście szczotkowanie zębów, które należy wykonywać co najmniej 2 razy dziennie, a najlepiej po każdym posiłku. Nie należy również zapominać o korzystaniu z nici dentystycznej pozwalającej dotrzeć do trudno dostępnych przestrzeni.

  Umów się na wizytę!

  Zdrowie zębów jest niezwykle ważne dla komfortu życia, dlatego tak istotne jest, aby zwracać szczególną uwagę na profilaktykę. Regularne odwiedzanie kliniki w celu wykonania gabinetowej higienizacji oraz codzienne czynności przeprowadzane w domu pozwalają przez długie lata cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem. Aby umówić się na wizytę, wystarczy wypełnić formularz albo zadzwonić pod numer +48 123 96 32 74 lub +48 12 265 60 33.


  Pobierz bezpłatny poradnik ekspertów

  Szukasz gabinetu dla siebie i swojej rodziny? Chcesz podjąć leczenie stomatologiczne, ale nie wiesz na co zwrócić uwagę wybierając swojego dentystę? Pobierz poradnik przygotowany przez nasz zespół i dowiedz się czym się kierować przy wyborze stomatologa  Zobacz opinie naszych Pacjentów

  DENTIUM CLINIC

  Dentium Clinic
  4.9
  Based on 35 reviews
  powered by Facebook
  Ania Gołda
  Ania Gołda
  2023-11-23T13:53:49+0000
  Z całego serca polecam tą klinikę. Szczególności dr Magadalena Gizicka. Jedne z lepszych specjalistów w Krakowie. Dzięki niej nie czuję obawy przed pójściem do dentysty jak wcześniej. Bardzo profesjonalne podejście!read more
  Asia Sofińska
  Asia Sofińska
  2021-09-23T18:33:40+0000
  Zdecydowanie najlepsi z najlepszych!Pełen profesionalizm i troska o pacjenta oraz zaangażowanie i serce jakie wkładają w swoją pracę, to coś co wyróżnia cały personel począwszy od przemiłych Pań z recepcji, przez Panie higienistki, asystentki, aż po wspaniałych lekarzy! Zawsze pomogą, doradzą i co najważniejsze skutecznie i bezboleśnie wyleczą. Serdecznie polecam wszystkim!read more
  Kasia Zajączewska
  Kasia Zajączewska
  2021-08-03T16:58:50+0000
  Polecam – pełen profesjonalizm i troska o komfort pacjenta która przełamuje lęki z dzieciństwa 🙂read more
  Grażyna Wielebska
  Grażyna Wielebska
  2021-04-19T19:19:14+0000
  Jestem naprawdę zaopiekowana, zarówno przez Panie w rejestracji, jak i Pana doktora Piotra, Panią specjalistę ortodoncji i Panią przeprowadzającą higienizację.Polecam wszystkim oczekującym najwyższego standardu usług.read more
  Gabriela Bołoz
  Gabriela Bołoz
  2019-08-23T13:46:41+0000
  Polecam tą klinikę. Ogromny profesjonalizm oraz życzliwość dla klienta. Szczególnie polecam Pana Macieja Walskiego, którego cenie za uczciwość , zaangażowanie , staranność oraz wysokie poczucie estetyki.read more
  Michał Kozela
  Michał Kozela
  2019-07-12T14:35:08+0000
  Profesjonalizm w każdym wymiarze, zwłaszcza dr Janczy i dr Walski! Są artystami w swoim fachu! Wielki szacun!read more
  Ya Ulla
  Ya Ulla
  2019-04-21T07:48:14+0000
  Bez dwóch zdań najlepszy gabinet dentystyczny w Krakowie! Miła atmosfera, życzliwe podejście do pacjenta a przede wszystkim pełen profesjonalizm w swoim fachu. Kompleksowe leczenie, implanty, wybielanie- efekt bardzo zadowalający. Polecam!read more
  Marcin Migdał
  Marcin Migdał
  2019-02-13T12:50:39+0000
  Do kliniki trafiłem z zębem po nieudanym leczeniu, niestety nie udało się go uratować. Doktor Maciej zaproponował implant. Przed zabiegiem byłem przerażony, ale wszystko przebiegło w miłej atmosferze i co najważniejsze bezboleśnie. Godzina na fotelu i po strachu;) Gorąco polecam!read more
  Dorota Goraj
  Dorota Goraj
  2018-04-19T09:32:15+0000
  Świetna obsługa! Pani Magda na luzie, bardzo wesoła a przy tym profesjonalna, Pan Piotr bardzo delikatne ( co uważam za perełkę) podejście do pacjenta, przy tym oczywiscie jak najbardziej pełna profeska. Mogę jeszcze dodać ze bardzo lubie panie asystentki i panie na recepcji są kochane 🙂🙂🙂 polecam!!read more
  Anna Milewska
  Anna Milewska
  2017-12-20T00:01:54+0000
  Polecam gorąco! Trafiłam do Doktora Piotra Janczy z trudnym przypadkiem – zębem po nieudanym leczeniu kanałowym, z wyrokiem usunięcia. Pan Piotr go uratował 🙂 Ząb jest chimeryczny, ale jest 🙂 Pozostałe ząbki też świetnie zrobione – wyrzeźbione. Bezboleśnie i miło, aż chce się chodzić do dentysty 🙂 Bardzo dziękuję Panie Piotrze! Pozdrawiam miły i kompetentny zespół Dentium Clinic 🙂 p.s. Przystępne ceny;)read more
  Anna Pajak
  Anna Pajak
  2017-06-24T15:15:06+0000
  Consiglio a tutti!!! Si prendono cura di pazienti in un modo molto professionale. Mai visto persone così gentile e disponibile �read more
  Ewa Viktoria Bobrzyńska
  Ewa Viktoria Bobrzyńska
  2017-06-15T15:47:26+0000
  Kinga Katarzyna
  Kinga Katarzyna
  2017-06-14T19:28:54+0000
  Polecam !
  Witold Gilewicz
  Witold Gilewicz
  2017-01-12T10:07:46+0000
  Agata Warchoł
  Agata Warchoł
  2016-12-19T14:24:21+0000
  Aggie Wicher
  Aggie Wicher
  2016-11-23T10:49:03+0000
  Ewa Pł
  Ewa Pł
  2016-09-15T09:03:00+0000
  Adam Król
  Adam Król
  2016-03-02T11:27:35+0000
  Wspaniała i profesjonalna obsługa. Najwyższa jakość oferowanych usług.Fachowość i niesamowite podejście i zaangażowanie personelu sprawiło, że jestem ich pacjentem i z ogromną przyjemnością polecam klinikę znajomym. Od progu czujemy się komfortowo i pod najlepszą możliwą opieką. Zdecydowanie najlepsza klinika w jakiej byłem, gorąco polecam. 🙂read more
  Daniel Piwowar
  Daniel Piwowar
  2016-02-02T09:34:35+0000
  Polecam;) mega profesjonalne podejście do klienta i jestem zadowolony z efektów.read more
  Dawid Mazur
  Dawid Mazur
  2016-01-16T16:08:53+0000
  Janusz Gilewicz
  Janusz Gilewicz
  2015-12-30T23:20:39+0000
  Absolutely state of art clinic ! Newest technology equipment combined with the high end performance of the doctors and technicians ! I had complicated surgery with amazing attention to the detail and fantastic results , close to the old town and prices are very competitive what is on dental market ! High recommendation !read more
  Roma Carpenter
  Roma Carpenter
  2015-12-16T23:03:39+0000
  Czy tylko w przeszłości ? „Chcieliśmy… sprawiać…”Powinno chyba być: Chcielibyśmy …read more
  Karolina Kruk
  Karolina Kruk
  2015-11-20T19:23:45+0000
  Najlepsi!
  Laura Stawiarska
  Laura Stawiarska
  2015-10-30T09:49:34+0000
  Beata Adamczyk
  Beata Adamczyk
  2015-08-25T20:31:54+0000
  Paweł Tomaszek
  Paweł Tomaszek
  2015-08-25T18:13:45+0000
  Polubiłem chodzenie do dentysty.
  Lukasz Łylk
  Lukasz Łylk
  2015-08-25T17:31:07+0000
  Konrad Jóźwiak
  Konrad Jóźwiak
  2015-08-25T16:49:16+0000
  Tu leczę zęby 🙂
  Karolina MY
  Karolina MY
  2015-08-03T18:11:04+0000
  Szymon Lekstan
  Szymon Lekstan
  2015-08-03T09:29:52+0000
  Daria Wilczyńska
  Daria Wilczyńska
  2015-08-03T08:38:42+0000
  Piotr Kupiec
  Piotr Kupiec
  2015-08-03T07:22:18+0000
  Patrycja Migdał-Kalina
  Patrycja Migdał-Kalina
  2015-08-02T22:47:02+0000
  Świetna klinika ! Polecam !
  Michał Kozela
  Michał Kozela
  2015-08-02T21:35:51+0000
  Bardzo polecam, szybko i profesjonalnie. A przy tym przytulnie i bezboleśnie 🙂read more
  Maciek Smaga
  Maciek Smaga
  2015-08-02T21:03:44+0000
  Next Reviews

  średnia ocena
  4.7 / 5