Stomatologia zachowawcza Kraków

Chirurgia stomatologiczna KrakówJednym z najczęstszych problemów, z jakimi Pacjenci udają się do gabinetów stomatologicznych, jest próchnica. Jej rozwój prowadzi do wielu poważnych konsekwencji, w tym również do utraty zębów. Skutkiem tego jest znaczne pogorszenie jakości życia, a codzienne proste czynności zaczynają sprawiać trudności. Dlatego tak ważne jest, aby najszybciej jak to możliwe podjąć odpowiednie leczenie z zakresu stomatologii zachowawczej, które pozwoli usunąć wszelkie niepokojące zmiany. Po zakończonym zabiegu będziesz mógł znowu cieszyć się zdrowym uśmiechem!

Poznaj ekspertów zajmujących się stomatologią zachowawczą:

ENDODONCJA MIKROSKOPOWA | STOMATOLOGIA ESTETYCZNA

STOMATOLOGIA ZACHOWAWCZA | ENDODONCJA MIKROSKOPOWA

Co powinieneś wiedzieć o stomatologii zachowawczej?

Próchnica prowadzi do powolnego niszczenia zębów, a w konsekwencji do ich utraty. Choroba ta bez większych trudności przenosi się na resztę uzębienia, powodując znaczne spustoszenie w jamie ustnej. Jeżeli więc zauważysz u siebie jakiekolwiek niepokojące objawy, koniecznie zdecyduj się na wizytę w profesjonalnej klinice stomatologicznej, gdzie zostanie wykonany zabieg z zakresu stomatologii zachowawczej. W Dentium dbamy, aby każda chwila spędzona w naszej placówce była niezwykle komfortowa dla Pacjentów, dlatego zadbaliśmy o to, aby w poczekalni nie był słyszalny nieprzyjemny, specyficzny dźwięk urządzenia służącego do usuwania zmian próchnicowych. Czas oczekiwania umili Ci przyjemna, relaksująca muzyka.

Standardowym rozwiązaniem stosowanym przy leczeniu zachowawczym są wypełnienia światłoutwardzalne, zwane potocznie „plombami”. Pozwalają one szczelnie wypełnić wszystkie powstałe ubytki i przywrócić zdrowie w jamie ustnej. W naszej klinice stosujemy również niezwykle estetyczne wypełnienia Empress oraz G-aenial, które pozwalają uzyskać efekt do złudzenia przypominający naturalne tkanki. Są to rozwiązania dedykowane dla Pacjentów oczekujących znakomitego wyglądu po zakończonym zabiegu. W Dentium wykorzystujemy również nowoczesne wypełnienia inlay/onlay, czyli nakłady koronowe, które wykonywane są w profesjonalnej pracowni protetycznej. Jest to rozwiązanie świetnie sprawdzające się przy większych ubytkach próchnicowych, a także przy uszkodzeniach mechanicznych.

Stomatolog Kraków Dentium Clinic

Jak przebiega leczenie próchnicy zębów?

W Dentium każdą terapię rozpoczynamy od wizyty konsultacyjnej. To właśnie w jej trakcie będziesz mógł opowiedzieć o swoich problemach zdrowotnych, a także podzielić się wszelkimi wątpliwościami czy obawami związanymi z leczeniem stomatologicznym. Na tym etapie przeprowadzona zostanie również dokładna diagnostyka w naszym prywatnym centrum diagnostycznym. Wyposażone zostało ono w takie urządzenia jak RTG, skaner wewnątrzustny czy kamera wewnątrzustna, dzięki czemu możemy dokładnie określić źródło problemu. Diagnostykę pogłębiamy również z zastosowaniem niezwykle precyzyjnych mikroskopów pozwalających na uzyskanie nawet 25-krotnego przybliżenia. W ten sposób możemy dokładnie określić źródło problemu, a tym samym zaplanować całe leczenie. Na tym etapie zostanie również przedstawiony kosztorys, dzięki czemu w trakcie całego procesu nie spotkają Cię żadne nieprzyjemne niespodzianki.

Po wykonaniu dokładnej diagnostyki można przystąpić do leczenia. Pierwszym etapem jest precyzyjne oczyszczenie zakażonych tkanek. Nasze umiejętności, wiedza i doświadczenia sprawiają, że pole zabiegowe zostaje ograniczone do koniecznego minimum. Dążymy do tego, aby cała terapia była w pełni komfortowa, dlatego w trakcie zabiegu wykorzystujemy skuteczne znieczulenia. W razie konieczności istnieje również możliwość skorzystania z narkozy.

Po oczyszczeniu zarażonych tkanek nadchodzi czas na uzupełnienie powstałych ubytków. Standardowo w tym celu wykorzystuje się wypełnienia światłoutwardzalne. Jednak coraz częściej Pacjenci Dentium decydują się na zastosowanie estetycznych rozwiązań, takich jak Empress, G-aenial czy nakłady koronowe inlay/onlay. Wypełnienia te nie tylko zapewniają wysoką estetykę, która do złudzenia przypomina naturalne zęby, ale także charakteryzują się wysoką wytrzymałością. W ten sposób możemy dopasować metody leczenia do oczekiwań Pacjenta. Za sprawą stosowanych przez nas rozwiązań przez długie lata będziesz mógł cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem.

Leczenie zębów bez bólu

W Dentium świetnie zdajemy sobie sprawę, że wielu Pacjentów ciągle obawia się leczenia stomatologicznego, kojarząc je z bolesnym procesem. Nasza klinika udowadnia, że wizyta u dentysty może być w pełni komfortowa. Oprócz wysokich umiejętności lekarzy ogromna w tym zasługa stosowanych przez nas skutecznych znieczuleń. Dla osób, które panicznie boją się wizyty w gabinecie stomatologicznym, istnieje możliwość skorzystania z narkozy. Jest to bezpieczne znieczulenie ogólne pozwalające wprowadzić Pacjenta w stan głębokiego snu. W ten sposób nie jest odczuwany żaden ból, a cała wizyta wydaje się trwać zaledwie kilka sekund. Co ważne, nad bezpieczeństwem procesu czuwa doświadczony anestezjolog. Zastosowane przez nas rozwiązania pozwolą Ci przejść przez całe leczenie w pełni komfortowo.


Dentium-Clinic-odbudowa-zebow

Umów się na konsultację

  Po wysłaniu formularza nasza recepcjonistka niezwłocznie skontaktuje się z Tobą w celu ustalenia terminu wizyty.

  Nowoczesne wypełnienia

  Wypełnienia światłoutwardzalne – jest to standardowe rozwiązanie stosowane w Dentium. Do jego zastosowania wykorzystywany jest materiał kompozytowy, który lekarz nakłada w miejsce powstałego ubytku. Następnie utwardza się go za pomocą promieni emitowanych przez specjalną lampę. Oznacza to, że od razu po zabiegu można jeść i pić bez obaw o możliwe odkształcenie „plomby” czy jej wypadnięcie. Jest to stosunkowo tanie rozwiązanie pozwalające uzyskać optymalne efekty estetyczne, ponieważ kolor materiału kompozytowego można bezpośrednio dopasować do reszty uzębienia.

  Wypełnienia Empress – jest to nowoczesny system do uzupełnienia ubytków próchnicowych. W tym rozwiązaniu zastosowano wyjątkowo estetyczny materiał pozwalający niezwykle sugestywnie imitować naturalne piękno, a także odbudować anatomiczną strukturę zęba. Tak oto możliwe jest uzyskanie znakomitego wyglądu i przywrócenie pełnej funkcjonalności jamu ustnej. Przy tej metodzie wykorzystujemy również specjalne materiały do charakteryzacji, przez co wypełnienia są indywidualnie dopasowywane do potrzeb każdego Pacjenta. Wysoka wytrzymałość i estetyka sprawiają, że opuścisz naszą klinikę z pięknym uśmiechem, którym będziesz mógł cieszyć się przez długie lata.

  Wypełnienia G-aenial – jest to nowoczesne rozwiązanie, w którym wykorzystuje się niezwykle estetyczny materiał kompozytowy. Za ich sprawą możliwe jest odbudowanie utraconych fragmentów zęba w sposób do złudzenia przypominający naturalne tkanki. Wypełnienia G-aenial charakteryzują się przepuszczalnością światła zbliżoną do szkliwa, przez co uzyskiwany jest idealny efekt estetyczny. Rozwiązanie to zapewnia wysoką wytrzymałość, dzięki czemu pięknym uśmiechem można cieszyć się przez długie lata.

  Wypełnienia inlay/onlay – są to właściwie nakłady koronowe, które tworzone są w profesjonalnej pracowni protetycznej. Do ich produkcji wykorzystywany jest materiał kompozytowy lub wysokiej jakości porcelana – poddawana jest ona procesowi polimeryzacji i utwardzania, przez co uzyskiwana jest wysoka wytrzymałość. Dzięki temu nakłady koronowe mogą służyć przez długie lata. Zastosowany materiał zapewnia również wysoką estetykę, do złudzenia przypominając naturalne zęby. Z tych powodów jest to coraz częściej wybierane rozwiązanie. Estetyczne wypełnienia inlay/onlay świetnie sprawdzają się przy większych ubytkach próchnicowych oraz uszkodzeniach mechanicznych.

  Poznaj odpowiedzi na najczęstsze pytania o stomatologię zachowawczą

  • 1.  Czy po zakończonym zabiegu można od razu jeść i pić?

   Standardowo do uzupełniania ubytków stosujemy wypełnienia światłoutwardzalne, które niemal natychmiast uzyskują odpowiednią trwałość. Oznacza to, że nie ma ryzyka ich odkształcenia się lub wypadnięcia, dlatego po zabiegu można od razu jeść i pić.

  • 2.  Jak często należy udawać się na wizyty kontrolne?

   Zaleca się, aby na wizyty kontrolne udawać się co najmniej raz na pół roku. Jest to niezwykle ważne, ponieważ lekarz ma wtedy szansę na wczesne rozpoznanie wszelkich niepokojących zmian, dzięki czemu można szybko podjąć odpowiednie leczenie.

  • 3.  Czy wypełnienia to wytrzymałe rozwiązanie?

   W Dentium korzystamy wyłącznie z wysokiej jakości materiałów, które cechują się wysoką wytrzymałością. W naszej codziennej praktyce obok wypełnień światłoutwardzalnych stosujemy również wypełnienia Empress, G-aenial oraz inlay/onlay, które pozwalają cieszyć się pięknym uśmiechem przez długie lata.

  Umów się na wizytę!

  Jeżeli zauważyłeś u siebie jakiekolwiek niepokojące objawy, nie zwlekaj – koniecznie udaj się do naszego gabinetu stomatologicznego. W ten sposób zapobiegniesz pojawieniu się poważniejszych konsekwencji w przyszłości. W Dentium dobierzemy odpowiednie rozwiązania, aby uzyskać oczekiwane przez Ciebie efekty, dzięki czemu będziesz cieszył się pięknym uśmiechem przez długie lata. Aby umówić się na wizytę, wystarczy wypełnić formularz albo zadzwonić pod numer +48 123 96 32 74 lub +48 12 265 60 33.


  Pobierz bezpłatny poradnik ekspertów

  Szukasz gabinetu dla siebie i swojej rodziny? Chcesz podjąć leczenie stomatologiczne, ale nie wiesz na co zwrócić uwagę wybierając swojego dentystę? Pobierz poradnik przygotowany przez nasz zespół i dowiedz się czym się kierować przy wyborze stomatologa  Zobacz opinie naszych Pacjentów

  DENTIUM CLINIC

  DentiumClinic

  4,5 39 reviews

  Dentium Clinic
  4.9
  Based on 38 reviews
  powered by Facebook
  Ania Gołda
  Ania Gołda
  2023-11-23T13:53:49+0000
  Z całego serca polecam tą klinikę. Szczególności dr Magadalena Gizicka. Jedne z lepszych specjalistów w Krakowie. Dzięki niej nie czuję obawy przed pójściem do dentysty jak wcześniej. Bardzo profesjonalne podejście!read more
  Asia Sofińska
  Asia Sofińska
  2021-09-23T18:33:40+0000
  Zdecydowanie najlepsi z najlepszych!Pełen profesionalizm i troska o pacjenta oraz zaangażowanie i serce jakie wkładają w swoją pracę, to coś co wyróżnia cały personel począwszy od przemiłych Pań z recepcji, przez Panie higienistki, asystentki, aż po wspaniałych lekarzy! Zawsze pomogą, doradzą i co najważniejsze skutecznie i bezboleśnie wyleczą. Serdecznie polecam wszystkim!read more
  Kasia Zajączewska
  Kasia Zajączewska
  2021-08-03T16:58:50+0000
  Polecam – pełen profesjonalizm i troska o komfort pacjenta która przełamuje lęki z dzieciństwa 🙂read more
  Grażyna Wielebska
  Grażyna Wielebska
  2021-04-19T19:19:14+0000
  Jestem naprawdę zaopiekowana, zarówno przez Panie w rejestracji, jak i Pana doktora Piotra, Panią specjalistę ortodoncji i Panią przeprowadzającą higienizację.Polecam wszystkim oczekującym najwyższego standardu usług.read more
  Anna Paciorek
  Anna Paciorek
  2020-11-27T15:57:52+0000
  Serdecznie polecam Dentium Clinic, jestem bardzo zadowolona zarówno z usług stomatologicznych (w tym chirurgii), jak i ortodontycznych.read more
  Gabriela Bołoz
  Gabriela Bołoz
  2019-08-23T13:46:41+0000
  Polecam tą klinikę. Ogromny profesjonalizm oraz życzliwość dla klienta. Szczególnie polecam Pana Macieja Walskiego, którego cenie za uczciwość , zaangażowanie , staranność oraz wysokie poczucie estetyki.read more
  Michał Kozela
  Michał Kozela
  2019-07-12T14:35:08+0000
  Profesjonalizm w każdym wymiarze, zwłaszcza dr Janczy i dr Walski! Są artystami w swoim fachu! Wielki szacun!read more
  Ya Ulla
  Ya Ulla
  2019-04-21T07:48:14+0000
  Bez dwóch zdań najlepszy gabinet dentystyczny w Krakowie! Miła atmosfera, życzliwe podejście do pacjenta a przede wszystkim pełen profesjonalizm w swoim fachu. Kompleksowe leczenie, implanty, wybielanie- efekt bardzo zadowalający. Polecam!read more
  Marcin Migdał
  Marcin Migdał
  2019-02-13T12:50:39+0000
  Do kliniki trafiłem z zębem po nieudanym leczeniu, niestety nie udało się go uratować. Doktor Maciej zaproponował implant. Przed zabiegiem byłem przerażony, ale wszystko przebiegło w miłej atmosferze i co najważniejsze bezboleśnie. Godzina na fotelu i po strachu;) Gorąco polecam!read more
  Dorota Goraj
  Dorota Goraj
  2018-04-19T09:32:15+0000
  Świetna obsługa! Pani Magda na luzie, bardzo wesoła a przy tym profesjonalna, Pan Piotr bardzo delikatne ( co uważam za perełkę) podejście do pacjenta, przy tym oczywiscie jak najbardziej pełna profeska. Mogę jeszcze dodać ze bardzo lubie panie asystentki i panie na recepcji są kochane 🙂🙂🙂 polecam!!read more
  Anna Milewska
  Anna Milewska
  2017-12-20T00:01:54+0000
  Polecam gorąco! Trafiłam do Doktora Piotra Janczy z trudnym przypadkiem – zębem po nieudanym leczeniu kanałowym, z wyrokiem usunięcia. Pan Piotr go uratował 🙂 Ząb jest chimeryczny, ale jest 🙂 Pozostałe ząbki też świetnie zrobione – wyrzeźbione. Bezboleśnie i miło, aż chce się chodzić do dentysty 🙂 Bardzo dziękuję Panie Piotrze! Pozdrawiam miły i kompetentny zespół Dentium Clinic 🙂 p.s. Przystępne ceny;)read more
  Anna Pajak
  Anna Pajak
  2017-06-24T15:15:06+0000
  Consiglio a tutti!!! Si prendono cura di pazienti in un modo molto professionale. Mai visto persone così gentile e disponibile �read more
  Ewa Viktoria Bobrzyńska
  Ewa Viktoria Bobrzyńska
  2017-06-15T15:47:26+0000
  Kinga Katarzyna
  Kinga Katarzyna
  2017-06-14T19:28:54+0000
  Polecam !
  Witold Gilewicz
  Witold Gilewicz
  2017-01-12T10:07:46+0000
  Agata Warchoł
  Agata Warchoł
  2016-12-19T14:24:21+0000
  Aggie Wicher
  Aggie Wicher
  2016-11-23T10:49:03+0000
  Ewa Pł
  Ewa Pł
  2016-09-15T09:03:00+0000
  Adam Król
  Adam Król
  2016-03-02T11:27:35+0000
  Wspaniała i profesjonalna obsługa. Najwyższa jakość oferowanych usług.Fachowość i niesamowite podejście i zaangażowanie personelu sprawiło, że jestem ich pacjentem i z ogromną przyjemnością polecam klinikę znajomym. Od progu czujemy się komfortowo i pod najlepszą możliwą opieką. Zdecydowanie najlepsza klinika w jakiej byłem, gorąco polecam. 🙂read more
  Daniel Piwowar
  Daniel Piwowar
  2016-02-02T09:34:35+0000
  Polecam;) mega profesjonalne podejście do klienta i jestem zadowolony z efektów.read more
  Dawid Mazur
  Dawid Mazur
  2016-01-16T16:08:53+0000
  Janusz Gilewicz
  Janusz Gilewicz
  2015-12-30T23:20:39+0000
  Absolutely state of art clinic ! Newest technology equipment combined with the high end performance of the doctors and technicians ! I had complicated surgery with amazing attention to the detail and fantastic results , close to the old town and prices are very competitive what is on dental market ! High recommendation !read more
  Roma Carpenter
  Roma Carpenter
  2015-12-16T23:03:39+0000
  Czy tylko w przeszłości ? „Chcieliśmy… sprawiać…”Powinno chyba być: Chcielibyśmy …read more
  Karolina Kruk
  Karolina Kruk
  2015-11-20T19:23:45+0000
  Najlepsi!
  Laura Stawiarska
  Laura Stawiarska
  2015-10-30T09:49:34+0000
  Beata Adamczyk
  Beata Adamczyk
  2015-08-25T20:31:54+0000
  Paweł Tomaszek
  Paweł Tomaszek
  2015-08-25T18:13:45+0000
  Polubiłem chodzenie do dentysty.
  Lukasz Łylk
  Lukasz Łylk
  2015-08-25T17:31:07+0000
  Konrad Jóźwiak
  Konrad Jóźwiak
  2015-08-25T16:49:16+0000
  Tu leczę zęby 🙂
  Karolina MY
  Karolina MY
  2015-08-03T18:11:04+0000
  Szymon Lekstan
  Szymon Lekstan
  2015-08-03T09:29:52+0000
  Daria Wilczyńska
  Daria Wilczyńska
  2015-08-03T08:38:42+0000
  Piotr Kupiec
  Piotr Kupiec
  2015-08-03T07:22:18+0000
  Patrycja Migdał-Kalina
  Patrycja Migdał-Kalina
  2015-08-02T22:47:02+0000
  Świetna klinika ! Polecam !
  Michał Kozela
  Michał Kozela
  2015-08-02T21:35:51+0000
  Bardzo polecam, szybko i profesjonalnie. A przy tym przytulnie i bezboleśnie 🙂read more
  Maciek Smaga
  Maciek Smaga
  2015-08-02T21:03:44+0000
  Next Reviews

  średnia ocena
  4.7 / 5