Autor: Maciej Walski

Leczenie nakładkami Invisalign® to komfortowy i estetyczny sposób prostowania zgryzu, polegający na stopniowym przemieszczaniu zębów. Podczas leczenia kontrolowany jest nie tylko zakres przemieszczenia, ale również czas. Okres leczenia zależy od wady zgryzu, oczekiwanego efektu i może określić go nasz lekarz Invisalign®. Zapraszamy na konsultację ortodontyczną.

Zalety Invisalign®:
• dyskrecja – nakładki (alignery) są zupełnie niewidoczne;
• higiena – nakładki możesz zdjąć w każdym momencie i dokładnie wyczyścić je, jak również wyszczotkować zęby;
• wygoda – nie musisz zmieniać przyzwyczajeń żywieniowych, a samo noszenie, nakładanie/zdejmowanie nakładek jest bardzo proste;
• efekt – jeszcze przed rozpoczęciem leczenia pokażemy Ci końcowy rezultat.

  • Wizualizacja Invisalign®

    Po zakwalifikowaniu do leczenia, zostaje wykonane badanie skanerem wewnątrzustnym iTero®, które precyzyjnie pozwala na opracowanie wirtualnego, spersonalizowanego projektu leczenia ClinCheck® z uwzględnieniem dokładnych przemieszczeń zębów. Dzięki temu jeszcze przed rozpoczęciem terapii zobaczysz, jak będzie wyglądał efekt końcowy leczenia.

  • Leczenie Invisalign®

    Po akceptacji wizualizacji, wykonywane są przezroczyste nakładki z mocnego materiału termoplastycznego klasy medycznej SmartTrack. Alignery są dostosowane do konkretnego pacjenta i pasują dokładnie do jego zębów. Nakładki należy samodzielnie wymieniać w cyklach określonych przez lekarza. Wraz ze zmianą kolejnych kompletów alignerów, zęby stopniowo będą się przesuwały, aż do planowanego ostateczne miejsca. Wizyty kontrolne odbywają się co 3 m-ce.

średnia ocena
4.7 / 5