Implanty zębów Kraków

Implanty zębów Kraków Dentium ClinicUtrata zębów to poważny problem, który negatywnie wpływa na wiele aspektów życia. W takiej sytuacji nawet proste codzienne czynności mogą sprawiać trudności. Dlatego tak ważne jest, aby najszybciej jak to możliwe podjąć odpowiednią kompleksową terapię, która pozwoli skutecznie zrekonstruować utracone uzębienie. Rozwiązaniem jest leczenie implantologiczne umożliwiające nie tylko przywrócenie pięknego wyglądu uśmiechowi, ale przede wszystkim pełnej funkcjonalności jamy ustnej. Po zakończonym procesie wreszcie zapomnisz o bólu i zasłanianiu ust dłonią w towarzystwie!

Poznaj ekspertów zajmujących się implantami zębów:

CHIRURGIA SZCZĘKOWO – TWARZOWA | IMPLANTOLOGIA

ENDODONCJA | CHIRURGIA | IMPLANTOLOGIA

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o implantach

Implant to kilkumilimetrowa śrubka wykonana z biokompatybilnych materiałów, co oznacza, że jest w pełni bezpieczna dla organizmu. Zastosowane przy ich produkcji wysokiej jakości materiały zapewniają skuteczność i bezpieczeństwo wykonywanych zabiegów. W Dentium korzystamy z implantów klasy premium wiodącej marki Nobel Biocare. Z powodzeniem stosujemy również rozwiązania firmy Osstem. Są to rozwiązania stosowane wyłącznie w renomowanych ośrodkach stomatologicznych, ponieważ bez większych problemów integrują się z kością. Pozwalają również osiągnąć przewidywalne efekty i estetycznie odbudować utracone zęby. Uzyskanym przez nas rezultatem będziesz mógł cieszyć się przez długie lata!

Implanty zębów Kraków

Rodzaje leczeń implantologicznych

Pojedynczy brak – wypadnięcie nawet jednego zęba wymaga podjęcia szybkiej reakcji, co pozwoli zapobiec pojawieniu się poważniejszych problemów w przyszłości. Istnieje kilka metod odbudowy pojedynczego braku, jednak w Dentium zawsze zalecamy zrekonstruowanie zęba poprzez zastosowanie korony protetycznej mocowanej na wcześniej wszczepionym implancie. Jest to rozwiązanie, które posiada najwięcej zalet, dzięki czemu przez długie lata będziesz mógł cieszyć się pięknym uśmiechem.

Kilka braków zębowych obok siebie – w takiej sytuacji stosuje się mosty zębowe. Mogą one być zamocowane na wcześniej oszlifowanych zębach, jednak najlepszy efekt otrzymuje się poprzez osadzenie na implantach, które stają się filarami. W ten sposób nie ma konieczności ingerowania w zdrowe tkanki uzębienia. Ponadto przywracana jest pełna funkcjonalność jamy ustnej przy zachowaniu niezwykle wysokiej estetyki wykonania.

Bezzębie – jednym z najpoważniejszych problemów, z jakim borykają się Pacjenci, jest bezzębie. W takiej sytuacji konieczne jest zastosowanie protezy zębowej, dzięki której możliwe jest estetyczne i funkcjonalne zrekonstruowanie utraconych zębów. Cel ten można osiągnąć właśnie dzięki wykorzystaniu implantów. To właśnie na nich na stałe mocowane są rekonstrukcje protetyczne, co pozwala sugestywnie imitować naturę. Dlatego rozwiązanie to niejednokrotnie określane jest jako „trzecie zęby”.


Leczenie implantologiczne krok po kroku

 1. Konsultacja – w Dentium każde leczenie rozpoczynamy od wizyty konsultacyjnej. To właśnie w jej trakcie będziesz mógł podzielić się swoimi wątpliwościami związanymi ze stomatologią i opowiedzieć o problemach zdrowotnych. Wtedy przeprowadzimy również wszystkie niezbędne badania w naszym prywatnym centrum diagnostycznym, które zostało wyposażone między innymi w RTG czy tomograf komputerowy pozwalający uzyskać trójwymiarowy obraz całej szczęki, co jest niezbędne przy tworzeniu planu leczenia implantologicznego. Jego projekt przedstawimy Ci wraz z kosztorysem, dzięki czemu cały proces nie będzie krył przed Tobą żadnych tajemnic.
 2. Odbudowa tkanek – przeprowadzana w pierwszym etapie diagnostyka może wykazać niewystarczającą ilość tkanki kostnej oraz miękkiej, co jest przeciwwskazaniem do wszczepiania implantów. W takiej sytuacji koniecznością staje się wykonanie dodatkowych zabiegów z zakresu chirurgii stomatologicznej, których celem jest skuteczne zrekonstruowanie utraconych tkanek. Ich przeprowadzenie jest w pełni bezpieczne i bezbolesne, w czym ogromna zasługa umiejętności lekarzy oraz stosowanych przez nas znieczuleń.
 3. Wszczepienie implantów – jeżeli nie istnieją żadne przeciwwskazania, wykonujemy zabieg wszczepienia implantów. W trakcie jednej wizyty możliwe jest umieszczenie nawet kilku tytanowych śrubek w zębodole. W Dentium stosujemy wyłącznie sprawdzone implanty wiodących firm Nobel Biocare oraz Osstem, dzięki czemu skuteczność wykonywanych zabiegów sięga niemalże 100%!
 4. Integracja implantów – jest wspomagana przez specjalne śruby gojące. W ten sposób integracja tytanowych śrubek z kością przebiega sprawnie i trwa zaledwie kilka tygodni. Kolejnym krokiem jest wykonanie cyfrowych skanów z użyciem skanera wewnątrzustnego, które przekazywane są do profesjonalnego laboratorium protetycznego.
 5. Zamocowanie rekonstrukcji protetycznej – doświadczeni technicy przygotowują indywidualnie dopasowane rekonstrukcje. Po ich dostarczeniu do naszej kliniki mocuje się je na stałe do implantów. Od tej pory będziesz mógł cieszyć się pięknie wyglądającym uśmiechem.


Dentium-Clinic-odbudowa-zebow

Umów się na konsultację

  Po wysłaniu formularza nasza recepcjonistka niezwłocznie skontaktuje się z Tobą w celu ustalenia terminu wizyty.

  Bezbolesne leczenie implantologiczne

  Świetnie zdajemy sobie sprawę, że dla wielu Pacjentów wizja wizyty w gabinecie stomatologicznym ciągle może wywoływać praliżujący strach. Dlatego w Dentium dokładamy wszelkich starań, aby uczynić leczenie w pełni komfortowym. Z tego właśnie powodu w codziennej praktyce stosujemy niezwykle skuteczne znieczulenia, które zapewniają bezbolesność wykonywanych zabiegów, w czym również ogromna zasługa umiejętności i doświadczenia naszych lekarzy. Nasza klinika stworzyła również możliwość skorzystania z narkozy. Wprowadza ona Pacjenta w stan głębokiego snu, przez co całkowicie zostaje zniesiony ból, a cała wizyta wydaje się trwać zaledwie kilka sekund. Warto pamiętać, że za bezpieczeństwo nad całym procesem podawania znieczulenia ogólnego odpowiada doświadczony anestezjolog. Jest to więc idealna metoda dla wszystkich Pacjentów, którzy panicznie boją się wizyty w gabinecie stomatologicznym. Wszystkie nasze rozwiązania pozwalają osiągnąć wysoki komfort, dzięki czemu leczenie w Dentium będziesz wspominał z przyjemnością!

  Dlaczego warto zdecydować się na leczenie implantologiczne?

  Utrata zębów wpływa na wiele aspektów życia, dlatego tak ważne jest, aby najszybciej jak to możliwe podjąć odpowiednie leczenie. To właśnie dzięki niemu można estetycznie odbudować uzębienie, a tym samym poprawić wygląd twarzy. Pozwala to przywrócić utraconą pewność siebie, co może mieć ogromne znaczenie nie tylko w życiu prywatnym, ale również zawodowym. Wiele osób przyznaje, że po zakończonym leczeniu implantoprotetycznym chętniej zaczęło podejmować różnego rodzaju inicjatywy w pracy, co przyczyniło się do ich awansu. Zrekonstruowanie utraconych zębów wreszcie pozwoli Ci zapomnieć o zasłanianiu ust w towarzystwie w trakcie rozmowy czy śmiechu, a Twoje życie odmieni się na lepsze!

  Poprawa wyglądu uśmiechu to jednak nie wszystko. Jak się okazuje, odbudowanie utraconych zębów może przyczynić się również do pozbycia się nieprawidłowej artykulacji niektórych głosek. Dzieje się tak, ponieważ język otrzymuje odpowiednią podporę w postaci pełnego uzębienia, co jest niezbędne do właściwego wypowiedzenia pewnych dźwięków. Korzystnie wpływa to na komfort psychiczny. Wystąpienia publiczne czy zwykłe rozmowy przestają w końcu być problemem.

  Oczywiście zastosowanie implantów korzystnie wpływa również na ogólny stan zdrowia. Przede wszystkim zahamowany zostaje postępujący zanik kości, co sprawia, że nie tylko zachowana zostaje pełna funkcjonalność jamy ustnej, ale również wygląd całej twarzy nie ulega pogorszeniu. Uzyskanie takich efektów jest możliwe, ponieważ implanty, zastępując miejsca korzeni, przejmują również ich funkcje, takie jak odpowiednie obciążenie tkanki kostnej. Warto również dodać, że leczenie implantologiczne pozwala przywrócić pełną funkcjonalność jamy ustnej. Oznacza to, że bez większych problemów można spożywać wszystkie pokarmy, nawet te bardzo twarde. Prawidłowe rozdrobnienie pożywienia nie przeciążą układu pokarmowego, co korzystnie wpływa na ogólny stan zdrowia. Jeżeli więc pragniesz odmienić swoje życie na lepsze, nie zwlekaj, koniecznie zdecyduj się na kompleksowe leczenie stomatologiczne!

  Przymierz swój nowy uśmiech

  „Czy leczenie stomatologiczne przyniesie efekty, o jakich marzę?”. Pacjenci często zadają sobie to pytanie, dlatego pragnąc na nie odpowiedzieć, postanowiliśmy wyposażyć naszą klinikę w nowoczesną technologię, czyli Digital Smile Design. To rozwiązanie pozwala przymierzyć swój nowy uśmiech jeszcze przed rozpoczęciem leczenia!
  Na początku wykonywana jest sesja zdjęciowa, a zdobyte w ten sposób fotografie przesyłane są do specjalnego programu. To właśnie w nim lekarz projektuje przyszły uśmiech, uwzględniając wszelkie indywidualne cechy, takie jak kształt nosa czy twarzy. Co ważne, Ty również możesz wziąć czynny udział w tym etapie! Wystarczy, że podzielisz się swoimi spostrzeżeniami, a lekarz uwagi wprowadzi bezpośrednio do programu. Ostateczny projekt będziesz mógł zobaczyć na ekranie monitora.
  Na tym jednak nie zasadza się wyjątkowość Digital Smile Design. Otóż rozwiązanie to pozwala naprawdę przymierzyć uśmiech jeszcze przed rozpoczęciem leczenia. Jak to możliwe? Przygotowany projekt jest przesyłany do pracowni protetycznej w Madrycie, gdzie wykonywany jest tzw. mock-up, czyli próbna rekonstrukcja. Po jej dostarczeniu do naszej kliniki zaprosimy Cię na kolejną wizytę. W jej trakcie będziesz mógł założyć mock-up i zobaczyć w lustrze swój przyszły uśmiech. Ponadto wykonamy wtedy również sesję zdjęciową. Fotografie wykorzystamy do przygotowania specjalnej prezentacji dla Ciebie, na której zobaczysz, jak będziesz wyglądał po zakończonym leczeniu! W ten sposób upewnisz się, że decyzja o podjęciu leczenia stomatologicznego jest całkowicie słuszna.

  Zespół ekspertów

  Dentium to zespół ekspertów, dla których stomatologia to życiowa pasja. Specjalizują się oni w wąskich dziedzinach, doprowadzając swoje umiejętności do perfekcji. Nasi lekarze ściśle współpracują ze sobą na wszystkich etapach leczenia, co pozwala uzyskać znakomite efekty, którymi można cieszyć się przez długie lata. W Dentium za wykonywanie zabiegów implantologicznych odpowiada Piotr Janczy, który wiedzę pobierał na renomowanych uczelniach, a doświadczenia zdobywał pod okiem autorytetów stomatologicznych. Nieustannie podnosi swoje kwalifikacje na różnego rodzaju kursach i szkoleniach, dzięki czemu zawsze może zapewnić najwyższy standard leczenia. Udając się więc do Dentium, masz pewność, że zdrowie swojego uśmiechu oddajesz w ręce prawdziwych ekspertów!

  Poznaj odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące implantów

  • 1.  Kiedy niemożliwe jest wszczepienie implantu?

   Przeciwwskazaniem do przeprowadzenia zabiegu wszczepienia implantów jest niedostateczna ilości tkanki miękkiej oraz kostnej. W takiej sytuacji konieczne jest wykonanie dodatkowych zabiegów mających na celu odbudowanie kości lub dziąsła. Należy również pamiętać, że w trakcie terapii nie można palić papierosów.

  • 2.  Ile trwa wszczepienie jednego implantu?

   Wszczepienie jednego implantu trwa około 15 minut. W trakcie zabiegu możliwe jest więc osadzenie kilku tytanowych śrubek w miejscach po utraconych korzeniach.

  • 3. Kiedy warto zdecydować się na leczenie implantologiczne?

   Wszczepienie implantów zaleca się przy pojawieniu się jakiejkolwiek luki w uzębieniu. Kompleksowe leczenie implantoprotetyczne pozwala przywrócić pełną funkcjonalność jamy ustnej i uzyskać znakomity efekt estetyczny. Na implant możliwe jest osadzenie: korony (pojedyncza luka), mostu (kilka braków zębowych) lub protezy (bezzębie).

  Umów się na wizytę!

  Ciesz się pięknym i pełnym uśmiechem! Wystarczy, że zdecydujesz się na kompleksowe leczenie w Dentium, gdzie dobierzemy odpowiednie metody leczenia, które pozwolą spełnić Twoje marzenie. Po wyjściu z naszej kliniki Twoje życie wreszcie odmieni się na lepsze! Aby umówić się na wizytę, wystarczy wypełnić formularz albo zadzwonić pod numer +48 123 96 32 74 lub +48 12 265 60 33.


  Pobierz bezpłatny poradnik ekspertów

  Szukasz gabinetu dla siebie i swojej rodziny? Chcesz podjąć leczenie stomatologiczne, ale nie wiesz na co zwrócić uwagę wybierając swojego dentystę? Pobierz poradnik przygotowany przez nasz zespół i dowiedz się czym się kierować przy wyborze stomatologa  Zobacz opinie naszych Pacjentów

  DENTIUM CLINIC

  Dentium Clinic
  4.9
  Based on 35 reviews
  powered by Facebook
  Ania Gołda
  Ania Gołda
  2023-11-23T13:53:49+0000
  Z całego serca polecam tą klinikę. Szczególności dr Magadalena Gizicka. Jedne z lepszych specjalistów w Krakowie. Dzięki niej nie czuję obawy przed pójściem do dentysty jak wcześniej. Bardzo profesjonalne podejście!read more
  Asia Sofińska
  Asia Sofińska
  2021-09-23T18:33:40+0000
  Zdecydowanie najlepsi z najlepszych!Pełen profesionalizm i troska o pacjenta oraz zaangażowanie i serce jakie wkładają w swoją pracę, to coś co wyróżnia cały personel począwszy od przemiłych Pań z recepcji, przez Panie higienistki, asystentki, aż po wspaniałych lekarzy! Zawsze pomogą, doradzą i co najważniejsze skutecznie i bezboleśnie wyleczą. Serdecznie polecam wszystkim!read more
  Kasia Zajączewska
  Kasia Zajączewska
  2021-08-03T16:58:50+0000
  Polecam – pełen profesjonalizm i troska o komfort pacjenta która przełamuje lęki z dzieciństwa 🙂read more
  Grażyna Wielebska
  Grażyna Wielebska
  2021-04-19T19:19:14+0000
  Jestem naprawdę zaopiekowana, zarówno przez Panie w rejestracji, jak i Pana doktora Piotra, Panią specjalistę ortodoncji i Panią przeprowadzającą higienizację.Polecam wszystkim oczekującym najwyższego standardu usług.read more
  Gabriela Bołoz
  Gabriela Bołoz
  2019-08-23T13:46:41+0000
  Polecam tą klinikę. Ogromny profesjonalizm oraz życzliwość dla klienta. Szczególnie polecam Pana Macieja Walskiego, którego cenie za uczciwość , zaangażowanie , staranność oraz wysokie poczucie estetyki.read more
  Michał Kozela
  Michał Kozela
  2019-07-12T14:35:08+0000
  Profesjonalizm w każdym wymiarze, zwłaszcza dr Janczy i dr Walski! Są artystami w swoim fachu! Wielki szacun!read more
  Ya Ulla
  Ya Ulla
  2019-04-21T07:48:14+0000
  Bez dwóch zdań najlepszy gabinet dentystyczny w Krakowie! Miła atmosfera, życzliwe podejście do pacjenta a przede wszystkim pełen profesjonalizm w swoim fachu. Kompleksowe leczenie, implanty, wybielanie- efekt bardzo zadowalający. Polecam!read more
  Marcin Migdał
  Marcin Migdał
  2019-02-13T12:50:39+0000
  Do kliniki trafiłem z zębem po nieudanym leczeniu, niestety nie udało się go uratować. Doktor Maciej zaproponował implant. Przed zabiegiem byłem przerażony, ale wszystko przebiegło w miłej atmosferze i co najważniejsze bezboleśnie. Godzina na fotelu i po strachu;) Gorąco polecam!read more
  Dorota Goraj
  Dorota Goraj
  2018-04-19T09:32:15+0000
  Świetna obsługa! Pani Magda na luzie, bardzo wesoła a przy tym profesjonalna, Pan Piotr bardzo delikatne ( co uważam za perełkę) podejście do pacjenta, przy tym oczywiscie jak najbardziej pełna profeska. Mogę jeszcze dodać ze bardzo lubie panie asystentki i panie na recepcji są kochane 🙂🙂🙂 polecam!!read more
  Anna Milewska
  Anna Milewska
  2017-12-20T00:01:54+0000
  Polecam gorąco! Trafiłam do Doktora Piotra Janczy z trudnym przypadkiem – zębem po nieudanym leczeniu kanałowym, z wyrokiem usunięcia. Pan Piotr go uratował 🙂 Ząb jest chimeryczny, ale jest 🙂 Pozostałe ząbki też świetnie zrobione – wyrzeźbione. Bezboleśnie i miło, aż chce się chodzić do dentysty 🙂 Bardzo dziękuję Panie Piotrze! Pozdrawiam miły i kompetentny zespół Dentium Clinic 🙂 p.s. Przystępne ceny;)read more
  Anna Pajak
  Anna Pajak
  2017-06-24T15:15:06+0000
  Consiglio a tutti!!! Si prendono cura di pazienti in un modo molto professionale. Mai visto persone così gentile e disponibile �read more
  Ewa Viktoria Bobrzyńska
  Ewa Viktoria Bobrzyńska
  2017-06-15T15:47:26+0000
  Kinga Katarzyna
  Kinga Katarzyna
  2017-06-14T19:28:54+0000
  Polecam !
  Witold Gilewicz
  Witold Gilewicz
  2017-01-12T10:07:46+0000
  Agata Warchoł
  Agata Warchoł
  2016-12-19T14:24:21+0000
  Aggie Wicher
  Aggie Wicher
  2016-11-23T10:49:03+0000
  Ewa Pł
  Ewa Pł
  2016-09-15T09:03:00+0000
  Adam Król
  Adam Król
  2016-03-02T11:27:35+0000
  Wspaniała i profesjonalna obsługa. Najwyższa jakość oferowanych usług.Fachowość i niesamowite podejście i zaangażowanie personelu sprawiło, że jestem ich pacjentem i z ogromną przyjemnością polecam klinikę znajomym. Od progu czujemy się komfortowo i pod najlepszą możliwą opieką. Zdecydowanie najlepsza klinika w jakiej byłem, gorąco polecam. 🙂read more
  Daniel Piwowar
  Daniel Piwowar
  2016-02-02T09:34:35+0000
  Polecam;) mega profesjonalne podejście do klienta i jestem zadowolony z efektów.read more
  Dawid Mazur
  Dawid Mazur
  2016-01-16T16:08:53+0000
  Janusz Gilewicz
  Janusz Gilewicz
  2015-12-30T23:20:39+0000
  Absolutely state of art clinic ! Newest technology equipment combined with the high end performance of the doctors and technicians ! I had complicated surgery with amazing attention to the detail and fantastic results , close to the old town and prices are very competitive what is on dental market ! High recommendation !read more
  Roma Carpenter
  Roma Carpenter
  2015-12-16T23:03:39+0000
  Czy tylko w przeszłości ? „Chcieliśmy… sprawiać…”Powinno chyba być: Chcielibyśmy …read more
  Karolina Kruk
  Karolina Kruk
  2015-11-20T19:23:45+0000
  Najlepsi!
  Laura Stawiarska
  Laura Stawiarska
  2015-10-30T09:49:34+0000
  Beata Adamczyk
  Beata Adamczyk
  2015-08-25T20:31:54+0000
  Paweł Tomaszek
  Paweł Tomaszek
  2015-08-25T18:13:45+0000
  Polubiłem chodzenie do dentysty.
  Lukasz Łylk
  Lukasz Łylk
  2015-08-25T17:31:07+0000
  Konrad Jóźwiak
  Konrad Jóźwiak
  2015-08-25T16:49:16+0000
  Tu leczę zęby 🙂
  Karolina MY
  Karolina MY
  2015-08-03T18:11:04+0000
  Szymon Lekstan
  Szymon Lekstan
  2015-08-03T09:29:52+0000
  Daria Wilczyńska
  Daria Wilczyńska
  2015-08-03T08:38:42+0000
  Piotr Kupiec
  Piotr Kupiec
  2015-08-03T07:22:18+0000
  Patrycja Migdał-Kalina
  Patrycja Migdał-Kalina
  2015-08-02T22:47:02+0000
  Świetna klinika ! Polecam !
  Michał Kozela
  Michał Kozela
  2015-08-02T21:35:51+0000
  Bardzo polecam, szybko i profesjonalnie. A przy tym przytulnie i bezboleśnie 🙂read more
  Maciek Smaga
  Maciek Smaga
  2015-08-02T21:03:44+0000
  Next Reviews

  średnia ocena
  4.7 / 5