Leczenie kanałowe Kraków

Leczenie kanałowe KrakówLeczenie kanałowe nie budzi pozytywnych skojarzeń. Długi, bolesny zabieg o niskiej skuteczności… W Dentium udowadniamy, że nowoczesna „kanałówka” wygląda zupełnie inaczej. Ogromna w tym zasługa stosowanego przez nas mikroskopu, który pozwala na znaczne przybliżenie pola zabiegowego. To właśnie za jego sprawą bardzo często możliwe jest przeprowadzenie całego procesu w 1 dzień! Ponadto znacząco zostaje podniesiona skuteczność procedury. Wszystko to czyni leczenie endodontyczne w Dentium niezwykle komfortowym.

Poznaj ekspertów zajmujących się leczeniem kanałowym:

ENDODONCJA MIKROSKOPOWA | STOMATOLOGIA ESTETYCZNA

STOMATOLOGIA ZACHOWAWCZA | ENDODONCJA MIKROSKOPOWA

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o endodoncji

Endodoncja to dział stomatologii zajmujący się rozpoznawaniem i leczeniem zapaleń miazgi zęba. To właśnie za jej sprawą możliwe jest uratowanie zębów, które w przeszłości skazane były na ekstrakcję. Przeprowadzając więc leczenie kanałowe, można zapobiec pojawieniu się poważniejszych konsekwencji w przyszłości. Zabieg ten polega na usunięciu miazgi z komory zęba oraz kanałów, a następnie szczelnym wypełnieniu wolnej przestrzeni gutaperką. W celu podniesienia skuteczności procedury w codziennej praktyce wykorzystujemy niezwykle precyzyjny mikroskop, za sprawą którego możliwe jest osiągnięcie nawet 25-krotnego przybliżenia. Dzięki temu sukcesem kończy się ponad 95% przypadków. Co niezwykle ważne, zastosowanie mikroskopu sprawia również, że w wielu przypadkach całe leczenie może zakończyć się w trakcie 1 wizyty.

Stomatolog Kraków Dentium Clinic

Leczenie kanałowe w 1 dzień!

Współcześnie czas jest niezwykle cennym towarem. Mamy tego świadomość, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby każde leczenie trwało najkrócej jak to możliwe. Z tego właśnie powodu postanowiliśmy zorganizować w naszej klinice prywatne centrum diagnostyczne. Wyposażyliśmy je w wiele innowacyjnych urządzeń, takich RTG punktowe czy tomograf komputerowy. To właśnie one pozwalają na dokładne rozpoznanie źródła problemu, dzięki czemu można zaproponować odpowiednie metody leczenia. Ten etap pozwala również lekarzowi ocenić, czy możliwe jest przeprowadzenie zabiegu endodontycznego w trakcie 1 wizyty.

Nasz gabinet wyposażyliśmy w nowoczesny mikroskop wiodącej marki Kaps, który pozwala na uzyskanie nawet 25-krotnego przybliżenia. To właśnie za sprawą tego urządzenia możliwe staje się przeprowadzenie leczenia kanałowego w trakcie 1 wizyty! Dzieje się tak, ponieważ lekarz otrzymuje dokładny obraz całego pola zabiegowego, przez co może bez większych przeszkód oczyścić komorę zęba i wszystkie kanały główne oraz boczne. Co ważne, w ten sposób wzrasta również skuteczność całego leczenia do ponad 95%! Wszystko to sprawia, że zabiegi endodotyczne w Dentium są niezwykle komfortowe, o czym świadczą zawsze wracający do nas z uśmiechem Pacjenci!


Leczenie kanałowe krok po kroku

 1. W Dentium każde leczenie rozpoczynamy od wizyty konsultacyjnej. To właśnie w jej trakcie będziesz mógł opowiedzieć o swoich problemach zdrowotnych czy obawach związanych z leczeniem. Na tym etapie wykonujemy również wszystkie niezbędne badania diagnostyczne, aby dokładnie zaplanować cały zabieg endodontyczny. Nasz ekspert przedstawi Ci wtedy plan leczenia oraz kosztorys, dzięki czemu proces będzie dla Ciebie przewidywalny.
 2. Na początku konieczne jest zabezpieczenie leczonego zęba. W tym celu wykorzystuje się koferdam. Jego zastosowanie jest niezbędne, ponieważ uniemożliwia przedostanie się środków płuczących do jamy ustnej oraz bakterie ze śliny nie wnikają do kanałów. Wszystko to sprawia, że leczenie kanałowe staje się w pełni bezpieczne.
 3. Następnie ząb jest otwierany. W ten sposób lekarz uzyskuje dostęp do jego wnętrza, dzięki czemu bez większych przeszkód można usunąć miazgę z komory i kanałów.
 4. W trakcie zabiegu wykorzystywane są specjalne narzędzia, które pozwalają delikatnie poszerzyć kanały. W celu ich oczyszczenia wykorzystuje się specjalne preparaty płuczące o działaniu przeciwbakteryjnym.
 5. Oczyszczone kanały są szczelnie wypełniane za pomocą gutaperki. Ostatnim krokiem jest zamknięcie zęba wypełnieniem światłoutwardzalnym albo wkładem koronowo-korzeniowym wraz z koroną protetyczną.

Dentium-Clinic-odbudowa-zebow

Umów się na konsultację

  Po wysłaniu formularza nasza recepcjonistka niezwłocznie skontaktuje się z Tobą w celu ustalenia terminu wizyty.

  Leczenie kanałowe bez bólu

  Wielu Pacjentów ciągle obawia się wizyty w gabinecie stomatologicznym, łącząc ją bezpośrednio z bólem w trakcie wykonywanych zabiegów. W Dentium od ponad 5 lat udowadniamy, że nowoczesne leczenie może być całkowicie komfortowe. Ogromna w tym zasługa nie tylko umiejętności naszych lekarzy, ale również stosowanych skutecznych znieczuleń. W Dentium wykorzystujemy narkozę, która jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich Pacjentów panicznie bojących się wizyty w gabinecie stomatologicznym. Znieczulenie ogólne wprowadza w głęboki sen, przez co w trakcie zabiegu nie jest odczuwany żaden ból. Warto dodać, że nad bezpieczeństwem całego procesu czuwa doświadczony anestezjolog.

  Kiedy należy przeprowadzić leczenie kanałowe?

  Ból zęba to pierwszy znak, że wizyta w gabinecie stomatologicznym jest niezbędna. Niestety, bardzo częste objawy te są lekceważone, co prowadzi w konsekwencji do rozwoju choroby i poważniejszych zmian. Najczęstszym źródłem problemu okazuje się próchnica. Odstąpienie od zabiegów z zakresu stomatologii zachowawczej ostatecznie może doprowadzić do zapalenia miazgi zęba. W takiej sytuacji pojawia się uporczywy i intensywny ból. Należy wtedy przeprowadzić leczenie kanałowe, które może być ostatnią deską ratunku dla zęba. Wykonanie „kanałówki” może być również niezbędne przy poważniejszych uszkodzeniach mechanicznych, które doprowadziły do obumarcia miazgi. Pozwala to zapobiec konieczności wykonania ekstrakcji pozostałego fragmentu zęba. Leczenie kanałowe wykonuje się również przy pojawieniu się zgorzeli miazgi oraz zapalenia tkanek otaczających wierzchołek korzenia zęba.

  Leczenie kanałowe w Dentium!

  • Leczenie kanałowe w 1 dzień – w codziennej praktyce wykorzystujemy precyzyjne mikroskopy i nowoczesne technologie, dzięki czemu w wielu przypadkach zabieg endodontyczny może zostać wykonany w trakcie 1 wizyty.
  • Skuteczne leczenie – w Dentium leczenie kanałowe kończy się sukcesem w ponad 95% przypadkach.
  • Bez zatruwania zęba – współcześnie przy leczeniu kanałowym bardzo często nie ma konieczności zatruwania zęba.
  • Bez bólu – w naszej klinice wykorzystujemy skuteczne znieczulenia, dzięki czemu leczenie kanałowe jest w pełni komfortowe.
  • Pełny uśmiech – zabieg endodontyczny bardzo często bywa ostatnim ratunkiem dla zęba. W ten sposób można zachować naturalne warunki w jamie ustnej.
  • Wysokiej jakości materiały – w trakcie leczenia wykorzystujemy wyłącznie wysokiej jakości materiały, przez co zapewnione jest bezpieczeństwo i wysoka estetyka. Ostateczny efekt wręcz do złudzenia przypomina naturalne piękno.

  Poznaj odpowiedzi na najczęstsze pytania o leczenie kanałowe

  • 1.  Czy leczenie kanałowe jest bolesne? 

   W naszej klinice stosujemy skuteczne znieczulenia, które sprawiają, że wszystkie zabiegi są całkowicie bezbolesne. W Dentium istnieje również możliwość skorzystania z narkozy, czyli znieczulenia ogólnego całkowicie znoszącego ból.

  • 2.  Dlaczego tak ważne jest, aby leczenie kanałowe wykonać pod mikroskopem?

   Zastosowanie podczas zabiegu mikroskopu sprawia, że znacząco wzrasta skuteczność całego proces, która sięga ponad 95%. Ponadto w wielu sytuacjach możliwe staje się przeprowadzenie całego leczenia w trakcie 1 wizyty bez konieczności zatruwania zęba.

  • 3.  Kiedy przeprowadza się leczenie kanałowe?

   Leczenie kanałowe wykonuje się w sytuacji, kiedy dojdzie do zapalenia miazgi zęba lub poważnych uszkodzeń mechanicznych. Zabieg ten jest wtedy jedynym rozwiązaniem pozwalającym uratować zęba.

  Umów się na wizytę!

  Uwolnij się od przeszywającego bólu i zdecyduj się na kompleksowe leczenie w Dentium. W naszej klinice wykorzystujemy innowacyjne rozwiązania, które zapewniają komfort w trakcie wykonywania zabiegów, a także podnoszą ich skuteczność. Przekonaj się sam i oddaj zdrowie swojego uśmiechu w ręce prawdziwych ekspertów. Aby umówić się na wizytę, wystarczy wypełnić formularz albo zadzwonić pod numer +48 123 96 32 74 lub +48 12 265 60 33.


  Pobierz bezpłatny poradnik ekspertów

  Szukasz gabinetu dla siebie i swojej rodziny? Chcesz podjąć leczenie stomatologiczne, ale nie wiesz na co zwrócić uwagę wybierając swojego dentystę? Pobierz poradnik przygotowany przez nasz zespół i dowiedz się czym się kierować przy wyborze stomatologa  Zobacz opinie naszych Pacjentów

  DENTIUM CLINIC

  DentiumClinic

  4,5 39 reviews

  Dentium Clinic
  4.9
  Based on 38 reviews
  powered by Facebook
  Ania Gołda
  Ania Gołda
  2023-11-23T13:53:49+0000
  Z całego serca polecam tą klinikę. Szczególności dr Magadalena Gizicka. Jedne z lepszych specjalistów w Krakowie. Dzięki niej nie czuję obawy przed pójściem do dentysty jak wcześniej. Bardzo profesjonalne podejście!read more
  Asia Sofińska
  Asia Sofińska
  2021-09-23T18:33:40+0000
  Zdecydowanie najlepsi z najlepszych!Pełen profesionalizm i troska o pacjenta oraz zaangażowanie i serce jakie wkładają w swoją pracę, to coś co wyróżnia cały personel począwszy od przemiłych Pań z recepcji, przez Panie higienistki, asystentki, aż po wspaniałych lekarzy! Zawsze pomogą, doradzą i co najważniejsze skutecznie i bezboleśnie wyleczą. Serdecznie polecam wszystkim!read more
  Kasia Zajączewska
  Kasia Zajączewska
  2021-08-03T16:58:50+0000
  Polecam – pełen profesjonalizm i troska o komfort pacjenta która przełamuje lęki z dzieciństwa 🙂read more
  Grażyna Wielebska
  Grażyna Wielebska
  2021-04-19T19:19:14+0000
  Jestem naprawdę zaopiekowana, zarówno przez Panie w rejestracji, jak i Pana doktora Piotra, Panią specjalistę ortodoncji i Panią przeprowadzającą higienizację.Polecam wszystkim oczekującym najwyższego standardu usług.read more
  Anna Paciorek
  Anna Paciorek
  2020-11-27T15:57:52+0000
  Serdecznie polecam Dentium Clinic, jestem bardzo zadowolona zarówno z usług stomatologicznych (w tym chirurgii), jak i ortodontycznych.read more
  Gabriela Bołoz
  Gabriela Bołoz
  2019-08-23T13:46:41+0000
  Polecam tą klinikę. Ogromny profesjonalizm oraz życzliwość dla klienta. Szczególnie polecam Pana Macieja Walskiego, którego cenie za uczciwość , zaangażowanie , staranność oraz wysokie poczucie estetyki.read more
  Michał Kozela
  Michał Kozela
  2019-07-12T14:35:08+0000
  Profesjonalizm w każdym wymiarze, zwłaszcza dr Janczy i dr Walski! Są artystami w swoim fachu! Wielki szacun!read more
  Ya Ulla
  Ya Ulla
  2019-04-21T07:48:14+0000
  Bez dwóch zdań najlepszy gabinet dentystyczny w Krakowie! Miła atmosfera, życzliwe podejście do pacjenta a przede wszystkim pełen profesjonalizm w swoim fachu. Kompleksowe leczenie, implanty, wybielanie- efekt bardzo zadowalający. Polecam!read more
  Marcin Migdał
  Marcin Migdał
  2019-02-13T12:50:39+0000
  Do kliniki trafiłem z zębem po nieudanym leczeniu, niestety nie udało się go uratować. Doktor Maciej zaproponował implant. Przed zabiegiem byłem przerażony, ale wszystko przebiegło w miłej atmosferze i co najważniejsze bezboleśnie. Godzina na fotelu i po strachu;) Gorąco polecam!read more
  Dorota Goraj
  Dorota Goraj
  2018-04-19T09:32:15+0000
  Świetna obsługa! Pani Magda na luzie, bardzo wesoła a przy tym profesjonalna, Pan Piotr bardzo delikatne ( co uważam za perełkę) podejście do pacjenta, przy tym oczywiscie jak najbardziej pełna profeska. Mogę jeszcze dodać ze bardzo lubie panie asystentki i panie na recepcji są kochane 🙂🙂🙂 polecam!!read more
  Anna Milewska
  Anna Milewska
  2017-12-20T00:01:54+0000
  Polecam gorąco! Trafiłam do Doktora Piotra Janczy z trudnym przypadkiem – zębem po nieudanym leczeniu kanałowym, z wyrokiem usunięcia. Pan Piotr go uratował 🙂 Ząb jest chimeryczny, ale jest 🙂 Pozostałe ząbki też świetnie zrobione – wyrzeźbione. Bezboleśnie i miło, aż chce się chodzić do dentysty 🙂 Bardzo dziękuję Panie Piotrze! Pozdrawiam miły i kompetentny zespół Dentium Clinic 🙂 p.s. Przystępne ceny;)read more
  Anna Pajak
  Anna Pajak
  2017-06-24T15:15:06+0000
  Consiglio a tutti!!! Si prendono cura di pazienti in un modo molto professionale. Mai visto persone così gentile e disponibile �read more
  Ewa Viktoria Bobrzyńska
  Ewa Viktoria Bobrzyńska
  2017-06-15T15:47:26+0000
  Kinga Katarzyna
  Kinga Katarzyna
  2017-06-14T19:28:54+0000
  Polecam !
  Witold Gilewicz
  Witold Gilewicz
  2017-01-12T10:07:46+0000
  Agata Warchoł
  Agata Warchoł
  2016-12-19T14:24:21+0000
  Aggie Wicher
  Aggie Wicher
  2016-11-23T10:49:03+0000
  Ewa Pł
  Ewa Pł
  2016-09-15T09:03:00+0000
  Adam Król
  Adam Król
  2016-03-02T11:27:35+0000
  Wspaniała i profesjonalna obsługa. Najwyższa jakość oferowanych usług.Fachowość i niesamowite podejście i zaangażowanie personelu sprawiło, że jestem ich pacjentem i z ogromną przyjemnością polecam klinikę znajomym. Od progu czujemy się komfortowo i pod najlepszą możliwą opieką. Zdecydowanie najlepsza klinika w jakiej byłem, gorąco polecam. 🙂read more
  Daniel Piwowar
  Daniel Piwowar
  2016-02-02T09:34:35+0000
  Polecam;) mega profesjonalne podejście do klienta i jestem zadowolony z efektów.read more
  Dawid Mazur
  Dawid Mazur
  2016-01-16T16:08:53+0000
  Janusz Gilewicz
  Janusz Gilewicz
  2015-12-30T23:20:39+0000
  Absolutely state of art clinic ! Newest technology equipment combined with the high end performance of the doctors and technicians ! I had complicated surgery with amazing attention to the detail and fantastic results , close to the old town and prices are very competitive what is on dental market ! High recommendation !read more
  Roma Carpenter
  Roma Carpenter
  2015-12-16T23:03:39+0000
  Czy tylko w przeszłości ? „Chcieliśmy… sprawiać…”Powinno chyba być: Chcielibyśmy …read more
  Karolina Kruk
  Karolina Kruk
  2015-11-20T19:23:45+0000
  Najlepsi!
  Laura Stawiarska
  Laura Stawiarska
  2015-10-30T09:49:34+0000
  Beata Adamczyk
  Beata Adamczyk
  2015-08-25T20:31:54+0000
  Paweł Tomaszek
  Paweł Tomaszek
  2015-08-25T18:13:45+0000
  Polubiłem chodzenie do dentysty.
  Lukasz Łylk
  Lukasz Łylk
  2015-08-25T17:31:07+0000
  Konrad Jóźwiak
  Konrad Jóźwiak
  2015-08-25T16:49:16+0000
  Tu leczę zęby 🙂
  Karolina MY
  Karolina MY
  2015-08-03T18:11:04+0000
  Szymon Lekstan
  Szymon Lekstan
  2015-08-03T09:29:52+0000
  Daria Wilczyńska
  Daria Wilczyńska
  2015-08-03T08:38:42+0000
  Piotr Kupiec
  Piotr Kupiec
  2015-08-03T07:22:18+0000
  Patrycja Migdał-Kalina
  Patrycja Migdał-Kalina
  2015-08-02T22:47:02+0000
  Świetna klinika ! Polecam !
  Michał Kozela
  Michał Kozela
  2015-08-02T21:35:51+0000
  Bardzo polecam, szybko i profesjonalnie. A przy tym przytulnie i bezboleśnie 🙂read more
  Maciek Smaga
  Maciek Smaga
  2015-08-02T21:03:44+0000
  Next Reviews

  średnia ocena
  4.7 / 5