Periodontologia Kraków

Na jakość życia ogromny wpływ na zdrowie jamy ustnej. Nic więc dziwnego, że lekarze nieustannie przypominają o odpowiedniej codziennej higienie, która nie powinna ograniczyć się tylko do szczotkowania, ale również do regularnych wizyt w gabinecie stomatologicznym. Niestety, jak pokazuje doświadczenie, dbanie o zęby bywa częstokroć lekceważone. Z tego właśnie powodu dochodzi do rozwoju różnego rodzaju dolegliwości, z których szczególnie poważne są choroby przyzębia. Najbardziej znana z nich jest paradontoza będąca obok próchnicy główną przyczyną utraty zębów. W Dentium skutecznie walczymy z chorobami przyzębia, wykonując wszystkie niezbędne zabiegi z zakresu periodontologii.

Poznaj ekspertów zajmujących się chorobami przyzębia:

ENDODONCJA MIKROSKOPOWA | STOMATOLOGIA ESTETYCZNA

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o periodontologii

Rozpoznawaniem i leczeniem chorób przyzębia zajmuje się periodontologia. Czym jednak jest przyzębie? Składa się na nie zespół tkanek, które są bardzo dobrze unaczynione. Należą do nich: dziąsła, ozębna, okostna, kość wyrostka zębodołowego oraz cement korzeniowy. Głównym zadaniem przyzębia jest stabilne utrzymywanie wszystkich zębów, chroniąc je przed wypadnięciem. Dlatego zmiany w tym obszarze niosą tak poważne konsekwencje. W naszej klinice skutecznie radzimy sobie z chorobami przyzębia, wykonując wszystkie niezbędne zabiegi z zakresu periodontologii.

Głównym celem w trakcie leczenia jest usunięcie źródła pojawienia się wszystkich niepokojących dolegliwości, czyli kamienia nazębnego. Rozwiązaniem w takiej sytuacji są zabiegi takie jak skaling, piaskowanie czy kiretaż, który umożliwia oczyszczenie kieszonki dziąsłowej ze wszelkich szkodliwych osadów. Postępowanie choroby przyzębia powoduje kolejne poważne zmiany, w tym utratę tkanki miękkiej lub kostnej. Koniecznością w takiej sytuacji może się okazać przeprowadzenie czynności, których celem będzie rekonstrukcja kości czy dziąsła. Doświadczenie i umiejętności naszych lekarzy pozwalają skutecznie wykonać nawet bardzo skomplikowane leczenia, przywracając na twarz Pacjentów piękny i zdrowy uśmiech.
Dentysta Kraków Dentium Clinic

Czym jest i jak powstaje paradontoza?

Jedną z najpoważniejszych chorób przyzębia jest paradontoza. Prowadzi ona do wielu konsekwencji, które negatywnie wpływają na jakość życia. Mogą one mieć postać nadwrażliwości na temperaturę oraz odsłonięcia szyjek zębowych. W ostateczności dochodzi do utraty zębów, co oczywiście niezwykle poważnie wpływa na jakość życia. Dlatego jeżeli zauważysz u siebie jakiekolwiek niepokojące objawy, nie zwlekaj – koniecznie odwiedź Dentium, gdzie o zdrowie Twojej jamy ustnej zadbają prawdziwi eksperci.

Warto nieco bliżej przyjrzeć się temu, jakie są przyczyny rozwoju paradontozy. Jak się okazuje, głównym źródłem problemu jest kamień nazębny, który odkłada się nie tylko na zębach, ale również poniżej linii dziąseł. Czego jest wynikiem? Otóż po każdym posiłku na zębach pojawia się płytka bakteryjna. Jej usunięcie jest niezwykle proste – wystarczy dokładnie wyszczotkować uzębienie i zastosować nić stomatologiczną. Niestety, czynności te niejednokrotnie są lekceważone, czego skutki są niezwykle szkodliwe. Otóż nieusunięta płytka bakteryjna po kilku godzinach zaczyna się mineralizować. Właśnie w ten sposób powstaje kamień nazębny. Jest to idealne środowisko dla rozwoju różnego rodzaju bakterii, w tym odpowiedzialnych za paradontozę. Usunięcie kamienia nazębnego możliwe jest wyłącznie w profesjonalnej klinice stomatologicznej, która została wyposażona w nowoczesne urządzenia, między innymi skaler. Przeprowadzanie kompleksowej gabinetowej higienizacji jamy ustnej pozwala przywrócić zdrowie w jamie ustnej i zapobiec rozwojowi poważnych chorób w przyszłości. Dlatego nigdy nie rezygnuj z regularnych wizyt w Dentium!


Objawy paradontozy

Znajomość objawów choroby to podstawa, bo tylko wtedy możemy dokonać wstępnego rozpoznania, a tym samym podjąć odpowiednie kroki. Każdy niepokojący sygnał to wyraźny znak, że wizyta w klinice stomatologicznej jest niezbędna. Objawami paradontozy są między innymi widoczne krwawienie, obrzęk lub zaczerwienienie dziąseł. Często Pacjenci skarżą się również na nieprzyjemny zapach wydobywający się z ust, czyli na halitozę. W późniejszych etapach rozwoju choroby wystąpić może odsłonięcie szyjek zębowych, a przez to także nadwrażliwość na temperaturę. Dalsze bagatelizowanie objawów kończy się rozchwianiem uzębienia, a w konsekwencji nawet jego utratą. Dlatego jeżeli zauważysz u siebie jakiekolwiek niepokojące symptomy, nie zwlekaj i zdecyduj się na kompleksowe leczenie.


Dentium-Clinic-odbudowa-zebow

Umów się na konsultację

    Po wysłaniu formularza nasza recepcjonistka niezwłocznie skontaktuje się z Tobą w celu ustalenia terminu wizyty.

    Bezbolesne leczenie periodontologiczne

    Bardzo dobrze wiemy, że wielu Pacjentów ciągle obawia się wizyty w gabinecie stomatologicznym. Wizja bolesnego leczenia napawa poważnym lękiem, który jest wzmocniony przez nieprzyjemne doświadczenia z przeszłości. W Dentium już od ponad 5 lat udowadniamy, że wizyta w gabinecie może być po prostu przyjemna. Z jednej strony tworzymy wspaniałą atmosferę, przez co każdą chwilę będziesz wspominał z przyjemnością. Z drugiej – wykorzystujemy wiele nowoczesnych i skutecznych rozwiązań, które sprawiają, że wykonywane zabiegi są bezbolesne. Obok standardowych znieczuleń w Dentium istnieje również możliwość skorzystania z narkozy. Za jej sprawą możliwe jest wprowadzenie Pacjenta w stan głębokiego snu, przez co nie jest odczuwany żaden ból, a cała wizyta wydaje się trwać zaledwie kilka chwil! Dzięki temu od lat skutecznie radzimy sobie z dentofobią, z którą borykają się Pacjenci.

    Wpływ chorób przyzębia na zdrowie organizmu

    Tkanki składające się na przyzębie są mocno unaczynione, tym samym wszelkie bakterie znajdujące się w tym obszarze bez większych trudności mogą przedostać do krwiobiegu. Stąd już krótka droga do innych organów, co prowadzi do infekcji w całym organizmie. I tak choroby przyzębia mogą być przyczyną rozwoju cukrzycy czy kłębuszkowego zapalenia nerek. Dodatkowo może dojść również do zapalenia wsierdzia oraz zapalenia mięśnia sercowego. Jeżeli więc chcesz cieszyć się zdrowiem, koniecznie zadbaj o swoje zęby!

    Skuteczne zabiegi periodontologiczne

    W Dentium dbamy o to, aby każdy Pacjent znalazł pomoc przy rozwiązywaniu problemów z jamą ustną. Doświadczenie, wiedza i umiejętności naszych lekarzy pozwalają poradzić sobie nawet z trudnymi przypadkami. Ponadto wykorzystywane przez nas technologie zapewniają skuteczność wykonywanych zabiegów oraz bezpieczeństwo w trakcie całego leczenia.

    • Skaling – w trakcie tego zabiegu wykorzystywane jest specjalistyczne urządzenie, tzw. skaler. Emituje ono ultradźwięki, które wywołują drgania, dzięki czemu kamień nazębny, czyli główne źródło chorób przyzębia, jest rozbijany.
    • Piaskowanie – jest to zabieg, którego głównym celem jest usunięcie szkodliwych osadów znajdujących się w trudno dostępnych przestrzeniach. W tym celu wykorzystuje się piaskarkę, czyli urządzenie wyrzucające pod ciśnieniem mieszaninę wody, powietrza i specjalnego proszku. Z jednej strony pozwala to oczyścić zęby, z drugiej – wzmocnić uzębienie.
    • Kiretaż – głównym źródłem chorób przyzębia jest kamień nazębny. Jak się okazuje, może się on również odkładać w tzw. kieszonce dziąsłowej. Konieczne jest wtedy przeprowadzenie specjalistycznego zabiegu, czyli kiretażu. Wykorzystywane są dwie metody: zamknięta oraz otwarta. Jeżeli w kieszonce dziąsłowej odłożyło się mniej niż 5 milimetrów kamienia nazębnego, stosuje się kiretaż zamknięty. Pozwala on skutecznie usunąć osad bez potrzeby odsłaniania dziąsła. W przypadku pojawienia się kamienia nazębnego, którego głębokość przekracza 5 milimetrów, wykonuje się kiretaż otwarty. Polega on na delikatnym nacięciu dziąsła, dzięki czemu można je odsłonić. Pozwala to bez problemu usunąć cały kamień nazębny z kieszonki dziąsłowej.
    • Pokrycie recesji dziąsła – choroby przyzębia mogą doprowadzić do cofnięcia się linii dziąseł. Przyczyną może też być niepoprawne szczotkowanie zębów. W takiej sytuacji występować może nadwrażliwość uzębienia na temperaturę. Rozwiązaniem jest wtedy zrekonstruowanie utraconej tkanki miękkiej poprzez pobranie materiału z podniebienia lub dziąsła i wszczepienia go w pożądane miejsce.
    • Odbudowa kości – jedną z najpoważniejszych konsekwencji chorób przyzębia jest utrata tkanki kostnej. Powoduje to nie tylko utratę pełnej funkcjonalności jamy ustnej, ale również ma negatywny wpływ na wygląd całej twarzy. W takiej sytuacji zaleca się przeprowadzenie zabiegu polegającego na odbudowie kości z użyciem specjalnych materiałów biokompatybilnych.

    Zespół ekspertów

    Dentium to eksperci, którzy specjalizują się wąskich dziedzinach stomatologii. Ich bliska współpraca na każdy etapie leczenia pozwala uzyskać znakomite efekty. Wiedza, doświadczenie oraz umiejętności, ale także nowoczesne technologie są gwarancją najwyższej jakości terapii. Nasi lekarze nieustannie się rozwijają, uczestnicząc w licznych kursach w Polsce i za granicą. Zdobytą wiedzę wykorzystują w codziennej praktyce, dzięki czemu bez większych trudności mogą sobie skutecznie poradzić z różnymi chorobami przyzębia.

    Poznaj odpowiedzi na najczęstsze pytania o leczenie periodontologiczne

    • 1.  Jak powstaje paradontoza? 

      Nieprawidłowa higiena jamy ustnej czy palenie papierosów sprawiają, że na zębach odkłada się kamień nazębny. Jest to idealne środowiska dla rozwoju bakterii odpowiedzialnych za powstanie paradontozy.

    • 2.  Jakie są objawy paradontozy? 

      Zaczerwienienie, obrzęk czy krwawienie dziąseł to wyraźne objawy postępującej paradontozy. Wielu Pacjentów narzeka również z powodu halitozy, czyli nieprzyjemnego zapachu wydobywającego się z ust. W późniejszych etapach można zaobserwować również odsłonięte szyjki zębowe.

    • 3.  Czy leczenie periodontologiczne jest bolesne?

      W Dentium zawsze korzystamy ze skutecznych znieczuleń, dzięki czemu wszystkie zabiegi przeprowadzamy całkowicie bezboleśnie. W naszej klinice istnieje również możliwość skorzystania z narkozy, która wprowadza w stan głębokiego snu.

    Umów się na wizytę!

    Zauważyłeś u siebie niepokojące objawy? Koniecznie odwiedź naszą profesjonalną klinikę stomatologiczną. Dobierzemy odpowiednie metody leczenia, aby uzyskane efekty w pełni spełniły Twoje oczekiwania. Aby umówić się na wizytę, wystarczy wypełnić formularz albo zadzwonić pod numer +48 123 96 32 74 lub +48 12 265 60 33.


    Pobierz bezpłatny poradnik ekspertów

    Szukasz gabinetu dla siebie i swojej rodziny? Chcesz podjąć leczenie stomatologiczne, ale nie wiesz na co zwrócić uwagę wybierając swojego dentystę? Pobierz poradnik przygotowany przez nasz zespół i dowiedz się czym się kierować przy wyborze stomatologa    Zobacz opinie naszych Pacjentów

    DENTIUM CLINIC

    DentiumClinic

    4,5 40 reviews

    Dentium Clinic
    4.9
    Based on 38 reviews
    powered by Facebook
    Ania Gołda
    Ania Gołda
    2023-11-23T13:53:49+0000
    Z całego serca polecam tą klinikę. Szczególności dr Magadalena Gizicka. Jedne z lepszych specjalistów w Krakowie. Dzięki niej nie czuję obawy przed pójściem do dentysty jak wcześniej. Bardzo profesjonalne podejście!read more
    Asia Sofińska
    Asia Sofińska
    2021-09-23T18:33:40+0000
    Zdecydowanie najlepsi z najlepszych!Pełen profesionalizm i troska o pacjenta oraz zaangażowanie i serce jakie wkładają w swoją pracę, to coś co wyróżnia cały personel począwszy od przemiłych Pań z recepcji, przez Panie higienistki, asystentki, aż po wspaniałych lekarzy! Zawsze pomogą, doradzą i co najważniejsze skutecznie i bezboleśnie wyleczą. Serdecznie polecam wszystkim!read more
    Kasia Zajączewska
    Kasia Zajączewska
    2021-08-03T16:58:50+0000
    Polecam – pełen profesjonalizm i troska o komfort pacjenta która przełamuje lęki z dzieciństwa 🙂read more
    Grażyna Wielebska
    Grażyna Wielebska
    2021-04-19T19:19:14+0000
    Jestem naprawdę zaopiekowana, zarówno przez Panie w rejestracji, jak i Pana doktora Piotra, Panią specjalistę ortodoncji i Panią przeprowadzającą higienizację.Polecam wszystkim oczekującym najwyższego standardu usług.read more
    Anna Paciorek
    Anna Paciorek
    2020-11-27T15:57:52+0000
    Serdecznie polecam Dentium Clinic, jestem bardzo zadowolona zarówno z usług stomatologicznych (w tym chirurgii), jak i ortodontycznych.read more
    Gabriela Bołoz
    Gabriela Bołoz
    2019-08-23T13:46:41+0000
    Polecam tą klinikę. Ogromny profesjonalizm oraz życzliwość dla klienta. Szczególnie polecam Pana Macieja Walskiego, którego cenie za uczciwość , zaangażowanie , staranność oraz wysokie poczucie estetyki.read more
    Michał Kozela
    Michał Kozela
    2019-07-12T14:35:08+0000
    Profesjonalizm w każdym wymiarze, zwłaszcza dr Janczy i dr Walski! Są artystami w swoim fachu! Wielki szacun!read more
    Ya Ulla
    Ya Ulla
    2019-04-21T07:48:14+0000
    Bez dwóch zdań najlepszy gabinet dentystyczny w Krakowie! Miła atmosfera, życzliwe podejście do pacjenta a przede wszystkim pełen profesjonalizm w swoim fachu. Kompleksowe leczenie, implanty, wybielanie- efekt bardzo zadowalający. Polecam!read more
    Marcin Migdał
    Marcin Migdał
    2019-02-13T12:50:39+0000
    Do kliniki trafiłem z zębem po nieudanym leczeniu, niestety nie udało się go uratować. Doktor Maciej zaproponował implant. Przed zabiegiem byłem przerażony, ale wszystko przebiegło w miłej atmosferze i co najważniejsze bezboleśnie. Godzina na fotelu i po strachu;) Gorąco polecam!read more
    Dorota Goraj
    Dorota Goraj
    2018-04-19T09:32:15+0000
    Świetna obsługa! Pani Magda na luzie, bardzo wesoła a przy tym profesjonalna, Pan Piotr bardzo delikatne ( co uważam za perełkę) podejście do pacjenta, przy tym oczywiscie jak najbardziej pełna profeska. Mogę jeszcze dodać ze bardzo lubie panie asystentki i panie na recepcji są kochane 🙂🙂🙂 polecam!!read more
    Anna Milewska
    Anna Milewska
    2017-12-20T00:01:54+0000
    Polecam gorąco! Trafiłam do Doktora Piotra Janczy z trudnym przypadkiem – zębem po nieudanym leczeniu kanałowym, z wyrokiem usunięcia. Pan Piotr go uratował 🙂 Ząb jest chimeryczny, ale jest 🙂 Pozostałe ząbki też świetnie zrobione – wyrzeźbione. Bezboleśnie i miło, aż chce się chodzić do dentysty 🙂 Bardzo dziękuję Panie Piotrze! Pozdrawiam miły i kompetentny zespół Dentium Clinic 🙂 p.s. Przystępne ceny;)read more
    Anna Pajak
    Anna Pajak
    2017-06-24T15:15:06+0000
    Consiglio a tutti!!! Si prendono cura di pazienti in un modo molto professionale. Mai visto persone così gentile e disponibile �read more
    Ewa Viktoria Bobrzyńska
    Ewa Viktoria Bobrzyńska
    2017-06-15T15:47:26+0000
    Kinga Katarzyna
    Kinga Katarzyna
    2017-06-14T19:28:54+0000
    Polecam !
    Witold Gilewicz
    Witold Gilewicz
    2017-01-12T10:07:46+0000
    Agata Warchoł
    Agata Warchoł
    2016-12-19T14:24:21+0000
    Aggie Wicher
    Aggie Wicher
    2016-11-23T10:49:03+0000
    Ewa Pł
    Ewa Pł
    2016-09-15T09:03:00+0000
    Adam Król
    Adam Król
    2016-03-02T11:27:35+0000
    Wspaniała i profesjonalna obsługa. Najwyższa jakość oferowanych usług.Fachowość i niesamowite podejście i zaangażowanie personelu sprawiło, że jestem ich pacjentem i z ogromną przyjemnością polecam klinikę znajomym. Od progu czujemy się komfortowo i pod najlepszą możliwą opieką. Zdecydowanie najlepsza klinika w jakiej byłem, gorąco polecam. 🙂read more
    Daniel Piwowar
    Daniel Piwowar
    2016-02-02T09:34:35+0000
    Polecam;) mega profesjonalne podejście do klienta i jestem zadowolony z efektów.read more
    Dawid Mazur
    Dawid Mazur
    2016-01-16T16:08:53+0000
    Janusz Gilewicz
    Janusz Gilewicz
    2015-12-30T23:20:39+0000
    Absolutely state of art clinic ! Newest technology equipment combined with the high end performance of the doctors and technicians ! I had complicated surgery with amazing attention to the detail and fantastic results , close to the old town and prices are very competitive what is on dental market ! High recommendation !read more
    Roma Carpenter
    Roma Carpenter
    2015-12-16T23:03:39+0000
    Czy tylko w przeszłości ? „Chcieliśmy… sprawiać…”Powinno chyba być: Chcielibyśmy …read more
    Karolina Kruk
    Karolina Kruk
    2015-11-20T19:23:45+0000
    Najlepsi!
    Laura Stawiarska
    Laura Stawiarska
    2015-10-30T09:49:34+0000
    Beata Adamczyk
    Beata Adamczyk
    2015-08-25T20:31:54+0000
    Paweł Tomaszek
    Paweł Tomaszek
    2015-08-25T18:13:45+0000
    Polubiłem chodzenie do dentysty.
    Lukasz Łylk
    Lukasz Łylk
    2015-08-25T17:31:07+0000
    Konrad Jóźwiak
    Konrad Jóźwiak
    2015-08-25T16:49:16+0000
    Tu leczę zęby 🙂
    Karolina MY
    Karolina MY
    2015-08-03T18:11:04+0000
    Szymon Lekstan
    Szymon Lekstan
    2015-08-03T09:29:52+0000
    Daria Wilczyńska
    Daria Wilczyńska
    2015-08-03T08:38:42+0000
    Piotr Kupiec
    Piotr Kupiec
    2015-08-03T07:22:18+0000
    Patrycja Migdał-Kalina
    Patrycja Migdał-Kalina
    2015-08-02T22:47:02+0000
    Świetna klinika ! Polecam !
    Michał Kozela
    Michał Kozela
    2015-08-02T21:35:51+0000
    Bardzo polecam, szybko i profesjonalnie. A przy tym przytulnie i bezboleśnie 🙂read more
    Maciek Smaga
    Maciek Smaga
    2015-08-02T21:03:44+0000
    Next Reviews

    średnia ocena
    4.7 / 5