Chirurgia stomatologiczna Kraków

Chirurgia stomatologiczna KrakówW Dentium z powodzeniem planujemy i przeprowadzamy kompleksowe leczenia stomatologiczne. Jednym z ich etapów niejednokrotnie bywają zabiegi z zakresu chirurgii. To właśnie one pozwalają przywrócić pełną funkcjonalność jamy ustnej i usunąć wiele niepokojących zmian. Stosowane przez nas rozwiązania, ale przede wszystkim umiejętności lekarzy sprawiają, że osiągamy niezwykłą skuteczność wykonywanych zabiegów chirurgicznych, zachowując przy tym pełny komfort Pacjenta. Wszystko to sprawia, że po zakończonym leczeniu bez wątpienia opuścisz Dentium z pięknym i szerokim uśmiechem.

Poznaj ekspertów zajmujących się chirurgią stomatologiczną:

CHIRURGIA SZCZĘKOWO – TWARZOWA | IMPLANTOLOGIA

ENDODONCJA | CHIRURGIA | IMPLANTOLOGIA

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o chirurgii stomatologicznej

Zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej niejednokrotnie są ogromnym wsparciem dla periodontologii, implantologii czy endodoncji (leczenie kanałowe). Dzieje się tak, ponieważ to właśnie one pozwalają zrekonstruować tkanki miękkie i twarde, usunąć torbiele oraz ogniska zakażeń. Celem tych zabiegów jest przywrócenie pełnej funkcjonalności jamy ustnej, a także zdrowia, by Pacjent mógł przez długie lata cieszyć się pięknym i szerokim uśmiechem.

Świetnie zdajemy sobie sprawę, że chirurgia stomatologiczna może napawać lękiem, dlatego dokładamy starań, aby cały proces uczynić jak najbardziej komfortowym. Z tego powodu obok niezwykle skutecznych znieczuleń wykorzystujemy również narkozę, która wprowadza w stan głębokiego snu. W ten sposób całkowicie znoszony jest ból, a wizyta wydaje się trwać zaledwie kilka sekund. Stosowane przez nas rozwiązania sprawiają, że możemy uzyskać znakomite efekty przy zachowaniu komfortu Pacjenta podczas całego leczenia.

Implanty zębów Kraków

Bezbolesne leczenie

Z dentofobią, czyli paniczny strachem przed wizytą w gabinecie stomatologicznym, ciągle boryka się wielu Pacjentów. Za lęk ten odpowiada widmo bolesnego leczenia, które jest skutkiem przykrych doświadczeń z przeszłości. W Dentium nieustannie udowadniamy, że zabiegi stomatologiczne mogą być nie tylko niezwykle skuteczne, ale również w pełni komfortowe. Z jednej strony jest to zasługa ogromnych umiejętności i szerokiej wiedzy naszych lekarzy, z drugiej – stosowanych nowoczesnych rozwiązań. Dlatego w codziennej praktyce wykorzystujemy niezwykle skuteczne znieczulenia, które sprawiają, że każdy zabieg staje się całkowicie bezbolesny. W Dentium istnieje również możliwość skorzystania z narkozy, czyli znieczulenia ogólnego. Wprowadza ona w stan głębokiego snu, dzięki czemu ból zostaje całkowicie zniesiony, a wizyta przebiega w całkowitej nieświadomości. Co ważne, metoda ta jest bezpieczna, a nad całą procedurą czuwa doświadczony anestezjolog. Jeżeli więc panicznie boisz się wizyty w gabinecie, koniecznie zdecyduj się narkozę. Bez wątpienia po wyjściu z naszej kliniki uśmiech nie będzie schodził z Twojej twarzy.


Zespół ekspertów

Dentium to przede wszystkim lekarze, dla których stomatologia jest życiową pasją. Specjalizują się oni w jej wąskich dziedzinach, doprowadzając swoje umiejętności do perfekcji i nieustannie poszerzając wiedzę na kursach oraz szkolenia nie tylko w Polsce, ale również za granicą. Nasi lekarze blisko ze sobą współpracują na wszystkich etapach leczenia, dlatego możliwe jest osiągnięcie znakomitych efektów, którymi można cieszyć się przez długie lata. W Dentium za przeprowadzenie zabiegów z zakresu chirurgii stomatologicznej odpowiadają dentyści z ogromnym doświadczeniem. Swoje umiejętności i wiedzę rozwijali pod okiem największych autorytetów stomatologicznych. W naszej klinice za wykonywanie zabiegów chirurgicznych odpowiadają Piotr Janczy oraz Maciej Nowiński, który otrzymał prestiżową nagrodę Platinium Preferred Award w dziedzinie implantologii. Wszystko to sprawia, że zawsze zapewniamy leczenie na najwyższym poziomie, o czym przekonało się już ponad 4 000 Pacjentów.

Dentium-Clinic-odbudowa-zebow

Umów się na konsultację

  Po wysłaniu formularza nasza recepcjonistka niezwłocznie skontaktuje się z Tobą w celu ustalenia terminu wizyty.

  Precyzyjne planowanie zabiegu chirurgicznego

  W Dentium zdajemy sobie sprawę, że jednym z najważniejszych etapów całego leczenia jest konsultacja, na której przygotowywany jest plan terapii. To właśnie wtedy wykonywane są wszystkie niezbędne badania w naszym prywatnym centrum diagnostycznym, które zostało wyposażone w nowoczesne urządzenia, takie jak RTG czy tomograf komputerowy. Pozwalają one z niezwykłą precyzją określić źródło problemu i ocenić naturalne warunki. Innowacyjna diagnostyka 3D jest ogromną pomocą dla lekarzy, którzy mogą dokładnie zaplanować całe leczenie. Co ważne, wpływa to znacząco na skuteczność całej terapii, a cały proces staje się w pełni przewidywalny i bezpieczny.

  Chirurgia stomatologiczna w Dentium

  W naszej klinice zawsze najważniejsze jest zadowolenie Pacjentów. Cel ten osiągamy z niezwykłą skutecznością, dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań i metod leczenia. W Dentium od ponad 5 lat przywracamy pełną funkcjonalność jamy ustnej, wykonując liczne zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej.

  • Ekstrakcja zęba – jest to zabieg, który polega na usunięciu zęba. W tym celu wykorzystuje się specjalistyczne narzędzia zapewniające bezpieczeństwo i skuteczność. Stosowane przez nas znieczulenia sprawiają, że zabieg ten jest bezbolesny oraz w pełni komfortowy.
  • Ekstrakcja zębów zatrzymanych ­– zdarzają się sytuacje, kiedy nie dochodzi do wyrżnięcia się w pełni wykształconego zęba. Może to być źródłem wielu problemów, między innymi pojawienia się torbieli, stanów zapalnych czy intensywnego bólu. Konieczne jest wtedy wykonanie zabiegu polegającego na usunięciu zęba zatrzymanego, co pozwala przywrócić zdrowie w jamie ustnej.
  • Usunięcie ósemek – zęby mądrości bardzo często są powodem licznych problemów. Mogą one być przyczyną wad ortodontycznych, a także źródłem intensywnego bólu. Ponadto ich niedogodne położenie sprawia, że odpowiednia higiena jest znacznie utrudniona, co sprzyja rozwojowi chorób czy różnego rodzaju stanów zapalnych. Wszystko to sprawia, że niejednokrotnie usunięcie ósemki jest koniecznością. W naszej klinice zabieg ten wykonujemy w znieczuleniu, dzięki czemu jest całkowicie bezbolesny.
  • Resekcja wierzchołka korzenia – jest to zabieg, który polega na usunięciu fragmentu korzenia zęba. Jego przeprowadzenie konieczne jest w sytuacji, kiedy w kanale pozostawione zostały narzędzia po nieudanym leczeniu kanałowym, a także przy pojawieniu się stanów zapalnych w tkankach okołowierzchołkowych.
  • Podcięcie wędzidełka – wędzidełka to błony śluzowe, z których jedna znajduje się pod językiem, z kolei druga po wewnętrznej stronie wargi. Ich nieodpowiednia długość może być przyczyną pojawienia się wad wymowy lub diastemy. Można jednak temu zapobiec, wykonując prosty zabieg podcięcia wędzidełka, który jest w pełni bezpieczny.
  • Chirurgiczne wydłużenie korony klinicznej – w niektórych przypadkach korona może być zbyt mocno zasłonięta przez dziąsło, co tym samym uniemożliwia wykonanie skutecznego leczenia protetycznego. W takiej sytuacji przeprowadza się zabieg chirurgicznego wydłużenia korony klinicznej.
  • Przeszczep dziąsła – nieprawidłowa technika szczotkowania, choroby przyzębia czy różnego rodzaju stany zapalne mogą doprowadzić do cofnięcia się linii dziąseł. W takiej sytuacji wystąpić może nadwrażliwość na temperaturę, rozchwianie zębów, a w konsekwencji nawet ich utrata. Dlatego w takiej sytuacji warto podjąć skuteczne leczenie. Wykonuje się wtedy zabieg przeszczepu dziąsła. Tkanka miękka pobierana jest z podniebienia lub dziąsła, a następnie zostaje umieszczona w pożądanym miejscu. Zabieg ten jest nie tylko niezwykle skuteczny, ale również w pełni bezpieczny. Wykonanie przeszczepu dziąsła bywa także niezbędne przed przystąpieniem do leczenia implantoprotetycznego.
  • Podniesienie dna zatoki szczękowej – jednym z poważniejszych problemów, jaki może pojawić się w jamie ustnej, jest wystąpienie braku odpowiedniej ilości tkanki kostnej. Prowadzi to do utraty pełnej funkcjonalności jamy ustnej, a także jest przeciwwskazaniem do przeprowadzenie leczenia implantologicznego. Jednym z rozwiązań w takiej sytuacji jest podniesienie dna zatoki szczękowej. Istnieją dwie metody jego wykonania: otwarta oraz zamknięta. Pierwsza z nich polega na dotarciu do zatoki szczękowej poprzez wykonanie niewielkiego otworu. Ważna na tym etapie jest precyzja, aby nie doprowadzić do uszkodzenia błony śluzowej. Następnie podnosi się zatokę szczękową za pomocą specjalnych narzędzi, a wolną przestrzeń wypełnia się biokompatybilnym materiałem, po czym stosowana jest specjalna syntetyczna śluzówka. Nieco inaczej wygląda druga metoda, czyli zamknięta. Polega ona na nawierceniu miejsca pod implanty, dzięki czemu uzyskuje się dostęp do dna zatoki szczękowej. Następnie podnosi się ją, co pozwala uzyskać około 3 milimetrów wolnej przestrzeni, która jest uzupełniana przez w pełni bezpieczny biokompatybilny materiał. W obu przypadkach proces odbudowy kości trwa kilka tygodni. Zabieg podniesienia dna zatoki szczękowej jest w pełni bezpieczny i bezbolesny, w czym ogromna zasługa stosowanych przez nas skutecznych znieczuleń.
  • Sterowana regeneracja kości – zabieg ten również wykonuje się w przypadku niewystarczającej ilości tkanki kostnej. Do odbudowania kości wykorzystuje się materiał biokompatybilny, który zabezpieczany jest specjalną membraną kolagenową, dzięki czemu nie dochodzi do wrastania nabłonka w tkankę kostną. Cały proces rekonstrukcji trwała około 6 miesięcy.

  Poznaj odpowiedzi na najczęstsze pytania o chirurgię stomatologiczną

  • 1.  Czy można usuwać zęby w trakcie ciąży?

   Leczenie zębów w trakcie ciąży jest wręcz niezbędne, aby zapewnić zdrowie matce i dziecku. Można wtedy również wykonać zabieg usunięcia zęba z wykorzystaniem odpowiednich znieczuleń, co pozwala zapewnić komfort podczas wizyty.

  • 2.  Czy konieczne jest usuwanie zębów mądrości?

   Ósemki należy usunąć w przypadku wystąpienia dolegliwości bólowych, torbieli lub nawracających stanów zapalnych. W niektórych przypadkach ekstrakcja konieczna jest z powodu braku miejsca w łuku zębowym.

  • 3.  Czy można uratować wybity ząb?

   Jest to możliwe, jednak konieczne jest spełnienie kilku warunków. Przede wszystkim należy udać się do gabinetu w czasie krótszym niż 30 minut. Ważne, aby ząb został przetransportowany w jamie ustnej, mleku lub wodzie. Spełnienie wszystkich tych warunków może znacząco przyczynić się do możliwości przywrócenia wybitego zęba do łuku zębowego.

  Umów się na wizytę!

  Bolące ósemki nie pozwalają Ci spokojnie spać? A możesz myślisz podjęciu się kompleksowego leczenia? Koniecznie odwiedź naszą klinikę, gdzie pomożemy Ci przywrócić pełną funkcjonalność w jamie ustnej. O skuteczności stosowanych przez nas rozwiązań przekonało się już ponad 4 000 Pacjentów. Nie zwlekaj! Aby umówić się na wizytę, wystarczy wypełnić formularz albo zadzwonić pod numer +48 123 96 32 74 lub +48 12 265 60 33.


  Pobierz bezpłatny poradnik ekspertów

  Szukasz gabinetu dla siebie i swojej rodziny? Chcesz podjąć leczenie stomatologiczne, ale nie wiesz na co zwrócić uwagę wybierając swojego dentystę? Pobierz poradnik przygotowany przez nasz zespół i dowiedz się czym się kierować przy wyborze stomatologa  Zobacz opinie naszych Pacjentów

  DENTIUM CLINIC

  Dentium Clinic
  4.9
  Based on 35 reviews
  powered by Facebook
  Ania Gołda
  Ania Gołda
  2023-11-23T13:53:49+0000
  Z całego serca polecam tą klinikę. Szczególności dr Magadalena Gizicka. Jedne z lepszych specjalistów w Krakowie. Dzięki niej nie czuję obawy przed pójściem do dentysty jak wcześniej. Bardzo profesjonalne podejście!read more
  Asia Sofińska
  Asia Sofińska
  2021-09-23T18:33:40+0000
  Zdecydowanie najlepsi z najlepszych!Pełen profesionalizm i troska o pacjenta oraz zaangażowanie i serce jakie wkładają w swoją pracę, to coś co wyróżnia cały personel począwszy od przemiłych Pań z recepcji, przez Panie higienistki, asystentki, aż po wspaniałych lekarzy! Zawsze pomogą, doradzą i co najważniejsze skutecznie i bezboleśnie wyleczą. Serdecznie polecam wszystkim!read more
  Kasia Zajączewska
  Kasia Zajączewska
  2021-08-03T16:58:50+0000
  Polecam – pełen profesjonalizm i troska o komfort pacjenta która przełamuje lęki z dzieciństwa 🙂read more
  Grażyna Wielebska
  Grażyna Wielebska
  2021-04-19T19:19:14+0000
  Jestem naprawdę zaopiekowana, zarówno przez Panie w rejestracji, jak i Pana doktora Piotra, Panią specjalistę ortodoncji i Panią przeprowadzającą higienizację.Polecam wszystkim oczekującym najwyższego standardu usług.read more
  Gabriela Bołoz
  Gabriela Bołoz
  2019-08-23T13:46:41+0000
  Polecam tą klinikę. Ogromny profesjonalizm oraz życzliwość dla klienta. Szczególnie polecam Pana Macieja Walskiego, którego cenie za uczciwość , zaangażowanie , staranność oraz wysokie poczucie estetyki.read more
  Michał Kozela
  Michał Kozela
  2019-07-12T14:35:08+0000
  Profesjonalizm w każdym wymiarze, zwłaszcza dr Janczy i dr Walski! Są artystami w swoim fachu! Wielki szacun!read more
  Ya Ulla
  Ya Ulla
  2019-04-21T07:48:14+0000
  Bez dwóch zdań najlepszy gabinet dentystyczny w Krakowie! Miła atmosfera, życzliwe podejście do pacjenta a przede wszystkim pełen profesjonalizm w swoim fachu. Kompleksowe leczenie, implanty, wybielanie- efekt bardzo zadowalający. Polecam!read more
  Marcin Migdał
  Marcin Migdał
  2019-02-13T12:50:39+0000
  Do kliniki trafiłem z zębem po nieudanym leczeniu, niestety nie udało się go uratować. Doktor Maciej zaproponował implant. Przed zabiegiem byłem przerażony, ale wszystko przebiegło w miłej atmosferze i co najważniejsze bezboleśnie. Godzina na fotelu i po strachu;) Gorąco polecam!read more
  Dorota Goraj
  Dorota Goraj
  2018-04-19T09:32:15+0000
  Świetna obsługa! Pani Magda na luzie, bardzo wesoła a przy tym profesjonalna, Pan Piotr bardzo delikatne ( co uważam za perełkę) podejście do pacjenta, przy tym oczywiscie jak najbardziej pełna profeska. Mogę jeszcze dodać ze bardzo lubie panie asystentki i panie na recepcji są kochane 🙂🙂🙂 polecam!!read more
  Anna Milewska
  Anna Milewska
  2017-12-20T00:01:54+0000
  Polecam gorąco! Trafiłam do Doktora Piotra Janczy z trudnym przypadkiem – zębem po nieudanym leczeniu kanałowym, z wyrokiem usunięcia. Pan Piotr go uratował 🙂 Ząb jest chimeryczny, ale jest 🙂 Pozostałe ząbki też świetnie zrobione – wyrzeźbione. Bezboleśnie i miło, aż chce się chodzić do dentysty 🙂 Bardzo dziękuję Panie Piotrze! Pozdrawiam miły i kompetentny zespół Dentium Clinic 🙂 p.s. Przystępne ceny;)read more
  Anna Pajak
  Anna Pajak
  2017-06-24T15:15:06+0000
  Consiglio a tutti!!! Si prendono cura di pazienti in un modo molto professionale. Mai visto persone così gentile e disponibile �read more
  Ewa Viktoria Bobrzyńska
  Ewa Viktoria Bobrzyńska
  2017-06-15T15:47:26+0000
  Kinga Katarzyna
  Kinga Katarzyna
  2017-06-14T19:28:54+0000
  Polecam !
  Witold Gilewicz
  Witold Gilewicz
  2017-01-12T10:07:46+0000
  Agata Warchoł
  Agata Warchoł
  2016-12-19T14:24:21+0000
  Aggie Wicher
  Aggie Wicher
  2016-11-23T10:49:03+0000
  Ewa Pł
  Ewa Pł
  2016-09-15T09:03:00+0000
  Adam Król
  Adam Król
  2016-03-02T11:27:35+0000
  Wspaniała i profesjonalna obsługa. Najwyższa jakość oferowanych usług.Fachowość i niesamowite podejście i zaangażowanie personelu sprawiło, że jestem ich pacjentem i z ogromną przyjemnością polecam klinikę znajomym. Od progu czujemy się komfortowo i pod najlepszą możliwą opieką. Zdecydowanie najlepsza klinika w jakiej byłem, gorąco polecam. 🙂read more
  Daniel Piwowar
  Daniel Piwowar
  2016-02-02T09:34:35+0000
  Polecam;) mega profesjonalne podejście do klienta i jestem zadowolony z efektów.read more
  Dawid Mazur
  Dawid Mazur
  2016-01-16T16:08:53+0000
  Janusz Gilewicz
  Janusz Gilewicz
  2015-12-30T23:20:39+0000
  Absolutely state of art clinic ! Newest technology equipment combined with the high end performance of the doctors and technicians ! I had complicated surgery with amazing attention to the detail and fantastic results , close to the old town and prices are very competitive what is on dental market ! High recommendation !read more
  Roma Carpenter
  Roma Carpenter
  2015-12-16T23:03:39+0000
  Czy tylko w przeszłości ? „Chcieliśmy… sprawiać…”Powinno chyba być: Chcielibyśmy …read more
  Karolina Kruk
  Karolina Kruk
  2015-11-20T19:23:45+0000
  Najlepsi!
  Laura Stawiarska
  Laura Stawiarska
  2015-10-30T09:49:34+0000
  Beata Adamczyk
  Beata Adamczyk
  2015-08-25T20:31:54+0000
  Paweł Tomaszek
  Paweł Tomaszek
  2015-08-25T18:13:45+0000
  Polubiłem chodzenie do dentysty.
  Lukasz Łylk
  Lukasz Łylk
  2015-08-25T17:31:07+0000
  Konrad Jóźwiak
  Konrad Jóźwiak
  2015-08-25T16:49:16+0000
  Tu leczę zęby 🙂
  Karolina MY
  Karolina MY
  2015-08-03T18:11:04+0000
  Szymon Lekstan
  Szymon Lekstan
  2015-08-03T09:29:52+0000
  Daria Wilczyńska
  Daria Wilczyńska
  2015-08-03T08:38:42+0000
  Piotr Kupiec
  Piotr Kupiec
  2015-08-03T07:22:18+0000
  Patrycja Migdał-Kalina
  Patrycja Migdał-Kalina
  2015-08-02T22:47:02+0000
  Świetna klinika ! Polecam !
  Michał Kozela
  Michał Kozela
  2015-08-02T21:35:51+0000
  Bardzo polecam, szybko i profesjonalnie. A przy tym przytulnie i bezboleśnie 🙂read more
  Maciek Smaga
  Maciek Smaga
  2015-08-02T21:03:44+0000
  Next Reviews

  średnia ocena
  4.7 / 5