Autor: Maciej Walski

Celem przyświecającym założycielom kliniki Dentium było rozwiązywanie problemów z uzębieniem Pacjentów, bez względu na ich skalę czy trudność. Multidyscyplinarny zespół ekspertów połączonych więzami przyjaźni doskonale spełnia to zadanie, dokładając wszelkich starań pozwalających na osiągnięcie wymarzonych przez leczone osoby uśmiechów. Jeśli Twoi bliscy lub Ty sam borykasz się z kłopotami uzębienia utrudniającymi codzienne funkcjonowanie, Dentium jest znakomitym wyborem!

Innowacyjne sposoby leczenia

Nowoczesna technologia ma obecnie spory wkład w skuteczność oraz komfort leczenia stomatologicznego, dlatego więc jest nieodłącznym elementem każdej terapii w naszej klinice. Dentium zawsze stawia satysfakcję Pacjentów na pierwszym miejscu, dlatego zaopatrzyliśmy nasze gabinety w różnorakie zaawansowane urządzenia będące ogromnym ułatwieniem podczas wszelkich zabiegów.

Pierwszym przykładem innowacji wdrożonych w Dentium są nakładki ortodontyczne Invisalign oraz Dr Smile, które dzięki wykonaniu z przezroczystych materiałów są niemalże niewidoczne. Zapewnia to wyjątkową dyskrecję pożądaną przez wielu Pacjentów, ponadto zredukowana do niezbędnego minimum zostaje ilość wizyt kontrolnych. Warto dodać, że w niektórych przypadkach sam proces korekcji zgryzu może również ulec skróceniu.

Leczenie stomatologiczne jest złożonym procesem wymagającym często dłuższego czasu, dlatego więc zrozumiałe są wątpliwości pojawiające się u wielu Pacjentów. Nasza klinika zadbała o obecność rozwiązania bijącego w ostatnich latach prawdziwe rekordy popularności. Mowa tutaj o Digital Smile Desing (DSD), czyli bardzo efektywnej metodzie wirtualnego wizualizowania ostatecznych efektów leczenia. Stomatolog po wykonaniu twarzy Pacjenta kilkunastu zdjęć wprowadza je do programu komputerowego, a za jego pośrednictwem tworzy projekt przyszłego uśmiechu. Następnie wyświetla go Pacjentowi, którego zadaniem jest ocenić docelowe uzębienie. Może on wyrazić swoje wątpliwości, zadać pytania czy zgłosić uwagi uwzględniane następnie w symulacji. Tym sposobem leczona osoba ma swój wpływ na całą terapię, a jej komunikacja z lekarzem jest znacznie ułatwiona.

Zbawienny wpływ podczas wielu zabiegów mają mikroskopy stomatologiczne, będące jednymi z najbardziej uniwersalnych narzędzi stosowanych w nowoczesnej stomatologii. Ich pomoc jest nieoceniona podczas sławnego leczenia kanałowego, które do tej pory cieszyło się raczej niezbyt pozytywną opinią. Dzięki zapewnianemu przez mikroskopy 25-krotnemu przybliżeniu dentysta może dogłębnie odnaleźć kanały zębowe oraz je oczyścić. W ten sposób procedura cieszy się około 95% skutecznością, a także może często zająć raptem jeden dzień! W ten sposób Pacjenci oszczędzają swój cenny czas, a ryzyko powikłań jest znacznie zmniejszone. Należy przypomnieć, że mikroskopy wykorzystywane są też przy diagnostyce, gdyż doskonale lokalizują mikropęknięcia czy niedostrzegalne gołym okiem siedliska próchnicy.

Na koniec warto dodać kilka słów o naszych sposobach eliminowania bólu podczas wszelkiej maści zabiegów. Jest on najczęstszym powodem unikania przez Pacjentów wizyt w gabinecie stomatologicznym. Aby rozwiązać jego problem, zaopatrzyliśmy naszą klinikę w nowoczesne znieczulenia miejscowe otrzymywane od renomowanych firm stomatologicznych. Jeśli jednak dentofobia (strach przed leczeniem dentystycznym) jest zbyt silna i uniemożliwia przeprowadzenie jakichkolwiek czynności, proponujemy zastosowanie znieczulenia ogólnego, czyli narkozy. Pacjenci przechodzą wówczas cały proces w nieświadomości, przez co wydaje się on trwać tylko kilka chwil oraz przebiega bezstresowo. Oczywiście procedura przebiega pod czujnym okiem eksperta, przez co cechuje się bardzo wysokim bezpieczeństwem.

Własne centrum diagnostyczne

Gruntowna analiza problemu jest podstawą każdego leczenia, nie tylko wchodzącego w zakres stomatologii. Określenie samego problemu oraz jego źródła jest zależne od informacji pozyskiwanych dzięki szczegółowym badaniom przeprowadzanym za pomocą specjalistycznego sprzętu. Klinika Dentium zaopatrzyła się w bardzo zaawansowane urządzenia dokładnie obrazujące uwarunkowania anatomiczne Pacjenta. Jako pierwszy przykład należy podać aparaturę wykonującą punktowe i panoramiczne zdjęcia RTG mające kluczowe znaczenie przy powszechnym zabiegu „kanałówki”. Tomograf komputerowy daje z kolei precyzyjną trójwymiarową wizualizację wszelkich struktur twarzoczaszki Pacjenta, co ma niezwykle duże znaczenie np. przy leczeniu ortodontycznym. Oprócz tego w podwojach Dentium można znaleźć kamery lub skanery wewnątrzustne, wykorzystywane podczas rutynowych badań jamy ustnej oraz do pobierania cyfrowych wycisków uzębienia. Jeszcze niedawno pozyskiwano je za pośrednictwem masy dentystycznej, która często wywoływała u Pacjentów dyskomfort, a nawet nudności. Obecność niezbędnego sprzętu na miejscu pozwala leczonym osobom zaoszczędzić cenny czas, gdyż nie muszą one poszukiwać osobnych placówek zdolnych do przeprowadzenia koniecznych badań.

Doświadczeni eksperci

Nie ulega wątpliwościom, że nowoczesny sprzęt ułatwia leczenie stomatologiczne i w pewnej mierze przekłada się na jego sukces. Nie zapominajmy jednak, że to przede wszystkim umiejętności stomatologa decydują o jego pozytywnych efektach. Zespół ekspertów Dentium tworzy grupa przyjaciół, którzy swoje wykształcenie zdobywali na renomowanych uczelniach, zaś doświadczenie pod okiem wybitnych dentystów. Każdy z nich jest dobrze zaznajomiony z różnymi dziedzinami stomatologii, jednakże skupiają się na jej pojedynczych działach, aby zmaksymalizować skuteczność przeprowadzanych terapii. Nasi lekarze nieustannie pogłębiają swoją wiedzę podczas licznych kursów i szkoleń, gdyż mają świadomość dynamiki oraz rozwoju, jakim ulega dzisiejsza medycyna.

Co możesz teraz zrobić?

Problemy z uzębieniem potrafią pozbawić radości życia, więc jeśli zauważysz, że Ty lub jakakolwiek bliska Ci osoba boryka się z dolegliwościami związanymi z jamą ustną, umów się na wizytę w klinice Dentium! Dysponujemy znakomitą kadrą ekspertów oraz nowoczesnymi technologiami, które w duecie zapewnią Twojemu uśmiechowi piękny wygląd oraz dobre zdrowie. Możesz się z nami skontaktować pod numerem (12) 265 60 33 lub wypełniając formularz zgłoszeniowy.

średnia ocena
4.7 / 5