W przypadku utraty zębów, to implanty stomatologiczne są najwygodniejszą opcją odzyskania pełnego uśmiechu. Jednak w przypadku znacznego ubytku masy kostnej w miejscu docelowego wszczepienia implantu, metoda konwencjonalnego leczenia implantologicznego nie jest możliwa lub jest konieczne wykonanie dodatkowego, czasochłonnego zabiegu uzupełnienia ubytku materiałem kościozastępczym.
W takich sytuacjach szansą na stałą odbudowę jest metoda All-on-4™, która polega na precyzyjnym umieszczeniu czterech specjalnie zaprojektowanych implantów, nawet przy znacznym zaniku kości. Już w dniu wykonania zabiegu, na wprowadzonych implantach, mocuje się most z pełnym uzębieniem.

Zalety:
• Krótszy czas leczenia – niewielka liczba implantów znacznie zmniejsza czas leczenia,
• Zęby na stałe w dniu zabiegu – po zabiegu wprowadzenia implantów istnieje możliwość przymocowania do nich tymczasowego mostu. Po określonym czasie gojenia następuje wymiana tymczasowego mostu na ostateczny.

Komu rekomendowane jest All-on-4™:

• Pacjentom poszukującym alternatywy dla obecnie używanych mostów i protez, które nie spełniają ich oczekiwań;
• Pacjentom bezzębnym i z nieuniknionym bezzębiem;
• Pacjentom aktywnym nie tylko zawodowo, dla których ważny jest szybki powrót do formy sprzed zabiegu;
• Pacjentom nawet z dużym ubytkiem masy kostnej w miejscu docelowego wszczepienia implantu, nie kwalifikującym się do konwencjonalnej metody leczenia implantologicznego.

 • Dlaczego All-on-4

  W 1998 roku prof. Paulo Malo przeprowadził pierwsze udane leczenie pacjenta z wykorzystaniem koncepcji leczenia All-on-4®. Metoda ta jest unikalna, gdyż oferuje pacjentom bezzębnym i z nieuniknionym bezzębiem bezprzeszczepowe rozwiązanie, które daje stałą odbudowę pełnego łuku już w dniu zabiegu chirurgicznego. Skrócony czas leczenia jest możliwy, gdyż nachylenie implantów w odcinku tylnym eliminuje potrzebę przeprowadzenia czasochłonnych procedur przeszczepiania kości a natychmiastowe obciążenie protezą skraca czas potrzebny do zamocowania nowych zębów.
  W porównaniu z konwencjonalnymi metodami leczenia implantologicznego bezzębia, wykorzystującymi zabieg dwuetapowy, koncepcja leczenia All-on-4® jest nie tylko mniej czasochłonną opcją leczenia, ale mniej kosztowną.

 • Leczenie All-on-4

  Zaczynamy od konsultacji u dra Piotra Janczy i dr Macieja Walskiego, na której zostanie oceniony stan Twojej jamy ustnej. Nasi specjaliści przedstawią optymalny sposób leczenia dopasowany do Twoich oczekiwań i odpowiedzą na wszystkie pytania. Zostanie zlecone wykonanie badań radiologicznych (pantomograf i tomografia komputerowa). Na tym etapie możemy również przedstawić opcje leczenia i ustalić termin zabiegu.
  W niektórych przypadkach może być konieczność przeprowadzenia dodatkowych wizyt przygotowawczych np. higienizacji, ekstrakcji.
  Zabieg podczas którego wszczepiane są 4 implanty metodą All-on-4, jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Na życzenie Pacjenta zabieg może odbyć się w sedoanalgezji. Tego samego dnia, po kilku godzinach od zakończenia implantacji, osadzamy natychmiastowy most protetyczny. Od teraz możesz już cieszyć się nowym uśmiechem i jeść rzeczy, na które masz tylko ochotę ☺
  Po okresie 6 miesięcy praca tymczasowa zostaje zastąpiona ostateczną odbudową.

 • Płatność

  W dniu realizacji procedury medycznej następuje płatność w formie gotówkowej lub karty płatniczej. Istnieje również możliwość uregulowani należności w formie przelewu środków na rachunek bankowy, pod warunkiem otrzymania przez Klinikę przelewu przed zabiegiem.
  Dodatkową opcją jest możliwość sfinansowania całości lub części leczenia przez MediRaty. Zależnie od wybranego okresu spłaty, do wyboru jest również opcja z ratami 0%. Szczegółowe informacje w tej kwestii można uzyskać w naszej rejestracji.

 • Cena

  Konsultacja All-on-4 ( w cenie: zdjęcia RTG, plan leczenia ) – 100 zł
  Metoda All-on-4 ( 4 implanty + most natychmiastowy na 1 łuku ) – 24 000 zł
  Wizyty kontrolne – 0 zł
  Ostateczny most – od 14 000 zł

Zapraszamy na konsultację z naszymi specjalistami od All-on-4® dr. Piotrem Janczy i dr. Maciejem Walskim. Dogodny termin wizyty możesz ustalić dzwoniąc pod numer 888 60 50 40 lub pisząc do nas na adres: rejestracja@dentiumclinic.pl

średnia ocena
4.7 / 5