Ortodonta Kraków

Wady zgryzu, wbrew pozorom, nie są tylko sprawą kosmetyczną. Niektóre z nich związane są z zaburzeniami morfologicznymi, co w konsekwencji może prowadzić do pogłębiania się u pacjentów występowania próchnicy, chorób przyzębia, wad wymowy i wielu innych komplikacji.

Dlatego warto skonsultować ze stomatologiem kwestie z tym związane i zareagować jak najwcześniej. Aparaty ortodontyczne mogą pomóc też we w leczeniu przygotowującym do procesu implantologii.

Mnogość rodzajów aparatów i ich wyglądu umożliwia dobranie najodpowiedniejszego do preferencji pacjenta tak, by mógł on nie tylko leczyć, ale dopełniać wygląd. Każdy z nich jest przygotowywany indywidualnie dla konkretnego przypadku tak, by móc z łatwością skorygować wadę. Sam proces leczenia może trwać od niespełna roku do nawet 3 lat – wszystko to zależne jest od programu jaki przygotuje ortodonta w oparciu o zdjęcia pantomograficzne i cefalometryczne oraz szczegółowe badanie zgryzu, czynności mięśni i wycisk diagnostyczny uzębienia.

Niezwykłym atutem naszej kliniki jest stosowanie metody Invisalign, dzięki której zęby są prostowane za pomocą kompletu przezroczystych, wymiennych alignerów. Alignery, czyli nakładki, wykonywane są pod indywidualne zamówienie, pacjent wymienia je co 2 tygodnie, co pozwala na stopniową, ale przy tym bardzo precyzyjną korektę zgryzu.

średnia ocena
4.7 / 5